Facebook Google+ Twitter

Radiostacjo wróć!

Informacja o odwołaniu z funkcji prezesa i redaktora naczelnego Radia Zet Roberta Kozyry, może być zapowiedzią początku rewolucji, która już wkrótce dopadnie polskie rozgłośnie radiowe.

loga radiostacji / Fot. Mateusz MalczakInformacja zaskakująca? Jak się okazuje nie dla ludzi zawodowo związanych z radiem. Dla nich decyzja podjęta prze Eurozet nie jest w jakikolwiek sposób zaskakująca. W końcu prezes Kozyra kierował radiem o podobnym potencjale reklamowym i zasięgu jak RMF FM, a jednak nie potrafił od dłuższego czasu zbliżyć się w wynikach słuchalności do krakowskiego konkurenta. Bliżej mu na dzień dzisiejszy do Programu I Polskiego Radia, więc powodów do dumy i zadowolenia nie ma.

Również opinie jakie obecnie panują wśród słuchaczy o Zetce nie są chwalebne. Mówi się, że prezes Kozyra zamienił inteligenckie radio w tanią tandetną szafę grającą, która nie gra nic oprócz głupiutkiego popu. Paradoksem może być fakt, że odejście Kozyry pomoże Zetce tak jak sprzedaż przez Tyczyńskiego RMF-u pomogła krakowskiej rozgłośni. Obaj panowie bardzo twardo zarządzali firmami i może ich brak wprowadzi na antenę więcej radiowego luzu. Pytani tylko, czy aby tylko brak tego luz jest przyczyną coraz słabszych wyników Zetki. Odnoszę wrażenie, że Zetka jest po prostu pierwszą ofiarą kończącej się ery radia muzycznego.

Słuchacz coraz więcej od radia wymaga. Już nie zadowoli się tylko kilkoma modnymi pioseneczkami. Coraz częściej muzykę jaką lubi znajdzie sobie w internecie, a od radia wymaga, by informowało go o tym co nowe oraz niejednokrotnie awangardowe i undergroundowe. Po prostu chce od radia trochę więcej inteligencji, chce aby prezenterzy nie byli zwykłymi DJ-ami, ale prowadzącymi ciekawe tematyczne audycje autorskie. Coraz częściej chce od radia dialogu, wymiany poglądów i ciekawego zagospodarowanie jego wolnego czasu.

Dzisiaj wbrew panującym opinią najbliżej tego modelu radiowego jest Trójka. Program III Polskiego Radia, jeszcze za czasów Krzysztofa Skowrońskiego stał się radiem, które stało nie tylko ciekawymi audycjami ale i osobowościami. Kuba Strzyczkowski, Wojciech Mann, Piotr Baron, Krzysztof Jaźwiński, Piotr Metz to tylko niektórzy dziennikarze, którzy tworzą coraz ciekawszą ofertę programową Trójki. I brakuje tu chyba tylko młodej świeżej krwi, by tym wszystkim co jest niezmiernie ciekawe zainteresować młodsze pokolenie. Które jeśli już wybiera dzisiaj radio ciekawsze muzycznie niż Zetka czy RMF to kieruje się w stronę Antyradia czy Eski Rock. Bo nie mają czego szukać w takich rozgłośniach jak Planeta FM, Roxy Fm, TOK FM, Złote Przeboje, Wawa, VOX, RMF Maxx, Chili Zet czy ESKA. Jaki widać od przybytku głowa nie boli, tym bardziej jeśli to kiepski przybytek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A mnie podoba sie fakt, że mamy coraz bardziej stargetowane na odbiorce radia. To przede wszystkim daje możliwość słuchania muzyki, która naprawdę nas kręci a nie wszystkiego co zaproponować chce nam radio standardowe, które proponuje muzyję dla wszystkich czyli dla nikogo? Dla mnie Eska Rock robi dobrą robotę a przy okazji promuje młode kapele m. in, na festiwalu Szczecin rock Festival, na który się wybieram oczywiście żeby posłuchać wielkich, ale i tych wybranych podczas przeglądów garażowych. "Młodą" polską muzykę nalezy wspierać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielki + dla autora, ale musze wtrącić swoje tzw. trzy grosze. Od ponad roku jestem wierną słuchaczką polskiego Radia Euro a od niedawna radia Roxy. Sa to stacje, które oprócz muzyki i informacji prezentują cos jeszcze, cos co dotyczy tzw. kultury czyli filmu, literatury czy teatru. Może nie są to kilku godzinne dyskusje, tylko kilkuminutowe reportaże ale ja własnie z radia, którego słucham codziennie w pracy, dowiedziałam się kto to Alfriede Jelinek czy Włodek Pawlik. Prosze mi wybaczyc ale w RMF FM czy radio Zet nie miałabym okazji usłyszeć co jest aktualnie grane w kinie czy teatrze. Słysze tylko: "Niech pan mi nie przerywa ja Panu nie przerywałem, gdy Pan mówił, itd, itp."
Każdy oczekuje od radia, tak jak od telewizji, czegoś innego, jedni wola "taniec na lodzie" inni z gwiadami a jeszcze inni polski film na tvp kultura.
Pozdrawiam serdecznie asia

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.05.2009 20:45

Dla mnie najbardziej przyjemną stacją jest RMF.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.05.2009 13:07

(+) Rozumiem te wyzwanie. Jest o co walczyć. Sieczka programowa nie tylko w TV, lecz również w radiu. Uznani, doświadczeni lekorzy poznikali z różnych stacji. Dominują zniewoleni luzacy. Nie uogólniam problemu. Ale człowiek jest wściekły, że nie ma ambitnych programów (literatura, teatr,muzyka poważna itd. )Oczywiście że można wejśc na internet i po problemie. Ale radio - to radio. Wróć Prawdziwa Radiostacjo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.05.2009 12:12

W Trojce jest chyba troche swiezej krwi, szczegolnie muzycznej krwi: Kaczkowska, Baron, panowie Owczarkowie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.