Facebook Google+ Twitter

Radiowa "Dwójka" zamilknie na 24 godziny

  • Piotr Z
  • Data dodania: 2009-07-06 20:54

Dziennikarze Programu Drugiego Polskiego Radia dobą ciszy w eterze chcą zaprotestować przeciwko niedofinansowaniu mediów publicznych.

Dwójka / Fot. Materiały prasowe Polskiego RadiaProtest zaplanowano na najbliższa środę. Jak zapowiadają pracownicy tej stacji - przez cały dzień emitowany będzie tylko jeden komunikat:Szanowni Państwo,
to jest akcja protestacyjna Zespołu Programu 2. Nasze istnienie jest zagrożone między innymi na skutek dramatycznie zmniejszających się wpływów z abonamentu.Tylko stabilne finansowanie pozwoli zachować na dotychczasowym poziomie naszą ofertę muzyczną, literacką i publicystyczną. Tylko zapewnienie środków odpowiadających zakresowi pełnionej przez nas misji kulturalnej i edukacyjnej uchroni nasz Program przed nadaniem w najbliższym czasie ostatniej audycji: Requiem dla Dwójki. Nie skazujmy radia publicznego na milczenie.


Protestujący dziennikarze Dwójki proszą słuchaczy o solidarność wyrażoną poprzez opłacenie abonamentu lub poinformowanie o sytuacji stacji innych mediów. Solidarność z Dwójką można również wyrazić poprzez wysłanie listu poparcia na adres: dwojka@polskieradio.pl.

Przedstawiciel Komisji Europejskiej Thierry Vissol (L), prezes Polskiego Radia Robert Wijas (C) i Alain de Pouzilhac z Radio France Internationale (P) na konferencji prasowej na temat "EuRaNet w nowej strukturze organizacyjnej i prawnej". / Fot. PAP/Radek PietruszkaPrzypomnijmy, że PR II nadaje audycje kulturalne, popularyzujące literaturę i filozofię, oraz muzykę poważną, jazzową, folkową i przedstawienia teatru wyobraźni. W radiu często goszczą znani ludzie ze świata kultury i nauki.

W 2007 roku, decyzją władz Polskiego Radia, Program II utracił na rzecz popularnej Jedynki 20 proc. swojego zasięgu. Wtedy, na włodarzy publicznego radia posypała się lawina krytyki, a swój głos niezadowolenia ostro wyrażał m.in. minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski.

Dziś, jako pierwsze na protest zareagowało Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena, które na swojej stronie internetowej przypomina: „Polskie Radio Program Drugi, jako jedyna stacja nadawcza w kraju bezpośrednio odpowiada za popularyzację tzw. wysokiej kultury, w czasach trudnych dla sztuki nie opakowanej w różowe kokardki. To dzięki Radiowej Dwójce kolejne pokolenia słuchaczy będą mogły poznać następców Witolda Lutosławskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Wojciecha Kilara.”

Źródło: Polskieradio.pl/dwojka; Beethoven.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

"Kultura w zagrożeniu!" - http://www.polskieradio.pl/kultura/wiadomosci/artykul105009.html
Choć bardzo lubię śpiew ptaków, "robię, co mogę".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Eh, ci wstrętni moderatorzy. Mało tego, że popełniają pomyłki, to jeszcze opóźniają publikowanie link tekstów. Twój przykład pokazuje, że warto wysyłać materiały dzień przed, by je publikowali na drugi dzień rano. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, ale ja napisałem swój artykuł nt. "Dwójki" już kilka godzin przed twoim tylko wśród moderatorów W24 pojawiła się pomyłka i musiałem niestety czekać z opublikowaneim tego materiału.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że Dwójka podziela niejako los TVP Kultura- niewiele osób ją ogląda, ale wszyscy zapytani potwierdzą, że jest ważnym medium i powinna istnieć. Pytanie: Czy PR II ma szansę przetrwać kryzys?

Komentarz został ukrytyrozwiń

może w końcu czas na poważną reformę mediów publicznych i ich rolą w społeczeństwie w społeczeństwie obywatelskim ich rola nie jest konieczna a jedynie powinna być dodatkiem tego co promuje społeczeństwo w różnych formach działań społecznych tak więc czas na zmiany , kończy się pewna era medialna gdyż powstaje już nowa zdecydowanie bardziej adekwatna do naszych czasów , czy RMF mając stację CLASCIC robi złą robotę ? i nie za nasze pieniądze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

niestety dzisiaj misja przegrywa z pieniędzmi, więc byt P2 naprawdę może być zagrożony, tylko czy słuchalność na poziomie 2% to jest audytorium o które warto walczyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.