Facebook Google+ Twitter

Radiowa "Dwójka" zamilknie w środę

W środę II program Polskiego Radia przeprowadzi bezprecedensowy protest. Na cały dzień regularną ramówkę zastąpi śpiew ptaków i komunikat pracowników na temat tragicznej sytuacji finansowej w państwowej rozgłośni.

http://www.flickr.com/photos/misiek/232294636/ / Fot. http://farm1.static.flickr.com/98/232294636_7b2c89b394.jpg Pracowników Polskiego Radia do tak dramatycznej formy protestu zmusiła bardzo zła sytuacja finansowa stacji. Dziennikarze "Dwójki" zarzucają ludziom odpowiedzialnym za reformę i finansowanie mediów publicznych pomijanie w planach ambitnych projektów, do jakich bez wątpienia należy II Program Polskiego Radia. Budżet został zmniejszony o połowę, czyli o 6 mln złotych. Zrezygnowano z imprez organizowanych przez Program II. Niewiele pomaga nawet rezygnacja wielu pracowników z uposażeń.

Stacja utrzymuje się wyłącznie ze środków publicznych i nie emituje reklam. Z anteny znika wiele audycji literackich i muzycznych. Rezygnuje się również z transmisji koncertów muzyki klasycznej, dzięki którym trafiała ona do wielu słuchaczy. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna - mówi dla Dziennika wiceszefowa "Dwójki", Małgorzata Małaszko -Stasiewicz.

Protest rozpocznie się o 6 rano w najbliższą środę. Na antenie, zamiast regularnego programu będzie można usłyszeć "Warszawiankę" lub śpiew ptaków, przerywany co kilka minut komunikatem wyjaśniającym dlaczego pracownicy "Dwójki" zdecydowali się na taką formę protestu. Protest potrwa 24 godziny i w czwartek rozgłośnia wróci do regularnego programu. Jak można pomóc polskiemu radiu ? Można zapłacić abonament, lub skontaktować się ze swoim posłem - proponują jego pracownicy.

A ty co myślisz o radiowej "Dwójce"?

Źródła:
Gazeta.pl
TVN24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Piotr - w mediach liczy się szybkość ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

mam z tego rozumieć że budżet radiowej dwójki wynosi 12 milionów ? - czy nie jest to kropelka tego co konsumuje telewizja publiczna mająca budżet w wysokości 2 mld zł????????????? czy ktoś tu upadł na głowę - gdzie tu rozum i logika?
szukajmy oszczędności tam gdzie jest gigantyczne nadużycie a więc w tv publicznej
ktoś tu robi krecią robotę
ktoś chyba czymś źle zarządza w tym tv?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.