Facebook Google+ Twitter

Radko Mladić schwytany

Serbski generał Radko Mladić, morderca ze Srebrenicy schwytany.

Radko Mladić (drugi od lewej). / Fot. EvstafievGNU Licencji Wolnej Dokumentacji, w wersji 1.2 26 maja w godzinach porannych, został schwytany generał Radko Mladić, odpowiedzialny za masakrę w Srebrenicy, a także za inne zbrodnie na ludności cywilnej. Poszukiwania Mladicia trwały aż czternaście lat. Aresztowania dokonała serbska policja.

Informację o zatrzymaniu potwierdził na specjalnej konferencji prasowej serbski prezydent Boris Tadić. Badania genetyczne, które mają na celu potwierdzenie informacji, zostaną wykonane w ciągu kilku dni.

Przed aresztowaniem Slobodana Miloševicia, Ratko Mladić czuł się bezkarny. Widywany był w miejscach publicznych, na przykład w restauracjach etc.

Rodzina generała od kilku lat starała się usilnie o uznanie śmierci Radko Mladicia, twierdziła, że od kilkunastu lat nie ma z nim żadnego kontaktu. Sąd jednak nie przychylił się jednak do wniosku rodziny, sąd wniosek odrzucił 8 września 2010 roku. Żona generała Mladicia twierdziła, że jej mąż nie żyje od kilkunastu lat.

Zobacz również: Premier zadowolony z aresztowania Ratko Mladicia

Mladić został zatrzymany na podstawie informacji od anonimowego informatora. Cała akcja zatrzymania nie miała spektakularnego przebiegu i została przeprowadzona na terenie Serbii.

Po aresztowaniu w 2008 r. politycznego przywódcy Serbów bośniackich, Radovana Karadżicia, generał Mladić był poszukiwanym numer jeden na liście trybunału w Hadze.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.