Facebook Google+ Twitter

Radna PiS doprowadziła do rozdzielenia pary osłów w zoo. Zwierzęta kopulowały na oczach dzieci

W starym ZOO w Poznaniu rozdzielono parę osłów. Stało się to za sprawą radnej miejskiej, która interweniowała, bo zwierzęta kopulowały na oczach zwiedzających. W sieci pojawiły się już apele o uwolnienie osłów.

https://flic.kr/p/8ApSAp / Fot. Klearchos Kapoutsis/CC BY 2.0Radna PiS Lidia Dudziak twierdzi, że kopulujące osły przeszkadzały matkom dzieci bawiących się na znajdującym się w pobliżu wybiegu placu zabaw. Radna po otrzymaniu skarg zwróciła się do dyrektora zoo. Ten nakazał oddzielić zwierzęta ogrodzeniem - podaje TVN24.pl.

Zdaniem ekspertów rozdzielenie osłów to zły pomysł, bo wolą one żyć w parach. Zarówno dyrekcja ogrodu, jak i radna odmawiają komentarza.

Colin Farrell zagra w serialu Detektyw? Aktor pochwalił się tym w mediach


Okazuje się, że kopulacja osłów to nie pierwszy problem poznańskich radnych z PiS. Pięć lat temu Michał Grześ interweniował w sprawie... słonia homoseksualisty. "Nie po to wydawaliśmy 37 mln zł na największą w Europie słoniarnię, aby mieszkał w niej słoń gej" - mówił radny na sesji rady. Słoń miał nabrać "złych nawyków" w innych ogrodach. W Warszawie bił nawet trąbą słonicę. Na szczęście po roku zaczął wykazywać zainteresowanie samicami. O "słoniowej aferze" pisały międzynarodowe media.

Na stronie petycjeonline.com pojawił pojawił się apel o uwolnienie osłów. "Dlatego zwracamy się z prośbą o uwolnienie osiołków. Kilka nadwrażliwych mamuś nie może decydować o standardzie życia nikogo poza samymi mamusiami. Nie mają prawa ingerować w życie innych zwierząt tak długo, jak długo te jednostki nie nastają na ich życie lub mienie. Ta panie nie mają obowiązku odwiedzania ogrodu zoologicznego. Ogród zoologiczny nie powinien być jarmarkiem, gdzie tłum gapiów przychodzi pośmiać się z krzywdy innych. W ogrodzie zoologicznym mieszkają czujące i cierpiące stworzenia. Może być miejscem edukacyjnym, ale nigdy miejscem taniej rozrywki. Ogrody zoologiczne nie są cyrkami" - możemy przeczytać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

Nie wiem czy to ten sam słoń, którego uznano za homo. Raczej wątpliwe, bo ten, o którym pisałam seks uprawiał z samicą. No chyba, że jest biseksualny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To smutne, że radni szanownego miasta Poznań, nie mają nic innego do roboty tylko zajmują się zoologią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedno jest pewne - poznańskim radnym nikt nie dogodzi. Ani rzekomo homoseksualny słoń, ani heteroseksualna ośla rodzina...

Komentarz został ukrytyrozwiń

OŚWIADCZENIE OGRODU ZOOLOGICZNEGO
25-09-2014

Ogród Zoologiczny pragnie przeprosić za zaistniałą w Starym Zoo sytuację. Nigdy nie było naszą intencją aby jakiekolwiek zwierzęta czuły się niekomfortowo z racji swoich naturalnych zachowań. Balansując pomiędzy zachowaniem dobrostanu zwierząt a spokojem i zadowoleniem naszych zwiedzających (w tym najczęstszych Gości naszego zoo - dzieci) popełniliśmy błąd, szybko reagując na skargi, których nie chcieliśmy pozostawić bez odzewu i umieściliśmy osły na oddzielnych wybiegach. Niefortunne to zdarzenie pociągnęło za sobą skutki, których nie byliśmy w stanie nawet sobie wyobrazić. Sytuacja rozdzielenia osłów miała być od początku i z założenia sytuacją przejściową (mająca na celu również obserwację w celu stwierdzenia ewentualnych agresywnych zachowań samca). Obecnie czekamy na objęcie stanowiska Dyrektora przez p. Aleksandra Niwelińskiego, dotychczasowego Dyrektora Zoo w Płocku. W wywiadzie prasowym stwierdził on jednoznacznie, że w zachowaniu osłów nie ma nic niewłaściwego, a obowiązkiem ogrodu jest stworzyć zwierzętom możliwość zachowania się zgodnie z instynktami. " - Jeżeli osiołki chcą się rozmnażać, to świadczy to o ich dobrym stanie, a więc o dobrej pracy ogrodu, a obowiązkiem pracowników ogrodu jest tłumaczyć takie zachowania zwierząt - mówi Niweliński. Dodaje jednak, że rozród zwierząt udomowionych trzeba kontrolować, bo potem trudno znaleźć miejsce dla młodych, ogrody zoologiczne nie są nimi zainteresowane." (cyt. za GW). Zapewnia, że jak już będzie w Poznaniu przyjrzy się tej sprawie.

Bardzo prosimy wszystkich o wyciszenie emocji, które nigdy nie są dobrymi doradcami. Zapraszamy do odwiedzenia Starego Zoo, gdzie obserwować już można parę osłów wraz z młodym na jednym wybiegu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Nowością niejaką jest rzecznik przyznający się do sytuacyjnego niedowidzenia ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Są takie rzeczy, że rzecznik partii zamyka oczy i mówi " nie widziałem"./

Wybiórczo widzący rzeczy rzecznik ( czyli rzecznik klasyk) - to Adam Hofman.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku, wszyscy wiemy, że nieznajomość prawa nie chroni przed skutkami jego niestosowania. Dotyczy to wszystkich obywateli. Pełniący obowiązki dyrektora nie powinien dać się nakłonić do naruszenia przepisów ustawy, którą z racji swojego stanowiska powinien doskonale znać, a radna, decydując się na ingerencję w tej groteskowej sprawie, powinna się z tymi przepisami zapoznać. jako politolog z wykształcenia nie ma chyba kłopotów z czytaniem ze zrozumieniem:>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to może jeden z tych słoni , którego poseł PiS uznał za homoseksualistę a po dwóch latach okazało się że pała miłością do słonicy ? Słoń Ninio :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kilka lat temu w warszawskim zoo dwa słonie kopulowały i to dosyć długo. Budziły zainteresowanie wśród dorosłych i dzieci ( a były tłumy, bo dzień był słoneczny). Dzieci pytały co słonie robią bo dorośli patrząc uśmiechali się i dłużej się przy nich zatrzymywali, Padały odpowiedzi, zę się kochają. Nikt maluchom oczu nie zakrywał i się nie oburzał,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.