Facebook Google+ Twitter

Radna PO: Ślązacy nie łączcie się w pary, przynosicie na dzieci choroby

"Ślązacy nie łączcie się w pary, bo przynosicie na dzieci swoje choroby genetyczne" - tak skomentowała najnowsze wyniki badań Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej jednego ze śląskich magistratów, radna PO, Lucyna Maryniak.

Według nich, tylko 20 proc. dzieci ma prawidłową postawę. Eksperci doszukiwali się przyczyn takiego stanu rzeczy, w złym stylu życiu. Nie jest tajemnicą, że niektóre dzieci zamiast grać w piłkę, wolą spędzać czas przy komputerze.

Okazało się, że sprawa nie jest taka prosta i myli się ten, kto szuka tutaj najłatwiejszych rozwiązań. Oświeciła nas radna PO, Lucyna Maryniak, która powiedziała: "Zmiany genetyczne, które są w rodzicach, przenoszone są na dzieci, a ponieważ mieszkańcy Śląska, łączą się w pary, to mamy problemy z dziećmi".

Jerzy Polaczek z PiS powiedział, że jest to myślenie rodem z III Rzeszy, gdzie wznoszono podobne hasła, i wskazywano podludzi: "Mam nadzieje, że radna PO nie czerpie swojej wiedzy z "Mein Kampf".

Jerzy Gorzelik z Ruchu Autonomii Śląska podobnie ocenił tą wypowiedź i stwierdził, że pani Maryniak, zafascynowała się teoriami o podejrzanej proweniencji. Dodał, że poprzez takie głupie wypowiedzi na Śląsku może tylko utrwalić się tylko konflikt na tle etnicznym.

Co miała na swoją obronę, pani radna?

Stwierdziła, że nie powiedziała niczego nadzwyczajnego,a media lokalne niepotrzebnie rozdmuchały sprawę. Powiedziała, że jest osobą tolerancyjną i nikogo nie chciała obrazić. Jest odwrotnie, to ją próbowano obrazić, ale pani radna Lucyna Maryniak, jest ponadto.

Źródło: "GPC", s.2, nr 51

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Inka
  • Inka
  • 01.03.2012 17:29

Radna PO .... no to jedna z tych kompletnych matołów. Różne teorie już słyszałam ... to coś nowego!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ad Rem
  • Ad Rem
  • 01.03.2012 16:12

@ autor , dlaczego pan kłamie i wyrywa z kontekstu ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.