Facebook Google+ Twitter

Radni chcą niższych opłat za parkowanie na parkingu obok ratusza

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-22 08:03

Kieleccy radni chcą, aby władze miasta obniżyły opłaty za pozostawianie samochodów na parkingu wielopoziomowym obok kieleckiego ratusza. Mówią, że mieszkańcy wolą zostawiać auta na ulicach, ponieważ jest to tańsze.

Radny Stanisław Rupniewski z SLD uważa, że obecne funkcjonowanie parkingu to porażka, ale niewiele potrzeba aby to zmienić. Jak mówił, w tej chwili za parkowanie przez godzinę i dwie minuty w strefie płatnego parkowania trzeba zapłacić 1,50zł., a za ten sam czas na parkingu wielopoziomowym już 5zł.

Podobne zdanie ma radny PO Paweł Gągorowski. Podczas sesji Rady Miasta zaproponował jeszcze niższą cenę za parkowanie na wielopoziomowym parkingu. Jego zdaniem godzina nie powinna kosztować więcej niż złotówkę.

Tymczasem, jak już informowaliśmy od dziś nie będą pobierane opłaty za parkowanie w weekend - od piątku od godziny 20, do poniedziałku do godziny 8. Tak będzie co najmniej do końca tego roku. Jednocześnie prezydent Wojciech Lubawski powiedział, że nie przewiduje się zmniejszenia opłat za parkowanie w ciągu tygodnia. Jego zdaniem jest to bezzasadne.

Michał Michta
http://www.radio.kielce.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.