Facebook Google+ Twitter

Radni chcą ratować Falę

Łódzki Aquapark Fala jest na skali bankructwa - wynika z audytu przeprowadzonego w spółce w grudniu 2008 r.

 / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiFala utraciła płynność finansową i zdolność kredytową, wiele faktur jest niezapłaconych - m.in. za prąd, ciepło i wodę. Władze kąpieliska i prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki ostrzegają, że pieniędzy na działalność spółce wystarczy do początków lutego br., kiedy to skończą się ferie zimowe.

Udziałowcami spółki jest słoweńska firma Makro 5 i miasto Łódź (które posiada 17 proc. akcji i aportem wniosło do spółki grunty na Zdrowiu). Jeśli firma ogłosi upadłość, syndyk (być może za bezcen) sprzeda jej majątek - w tym bardzo atrakcyjne tereny należące do spółki. Miasto nie będzie miało na ten proces żadnego wpływu.

Jeszcze w ubiegłym roku władze aquaparku wystąpiły do Rady Miejskiej o 3,9 mln zł dotacji, dzięki której spółka mogłaby spłacić zaległości finansowe i dokończyć budowę zjeżdżalni. Wtedy mówiono już o złej kondycji finansowej Fali, ale władze spółki nie dodały, iż jest ona dramatyczna.

Radni dwukrotnie nie wyrazili zgody na dofinansowanie Fali - na sesji 30.12.08 oraz wczoraj. Jak w ubiegłym roku tłumaczyli rajcy, nie było pewności, czy spółka nie będzie takich próśb powtarzać stale, tym bardziej, że miasto nie ma żadnego wpływu na politykę finansową spółki, a szczególnie na wysokie ceny biletów wstępu na basen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że nie moje ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.01.2009 23:17

Fajne zdjęcie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt, były - teraz są troszeczkę niższe. Jak to się stało, że Fala jest zadłużona, nie wiem, ale niestety takie są fakty. Niegospodarność? Możliwe, ale to akurat zbadają śledczy. Osobiście mam nadzieję, że basen nie upadnie. Chyba nie mamy w Łodzi szczęścia do wielkich inwestycji - Fala, hala wielofunkcyjna, stadion miejski, schetynówki, nawet Orliki małe gminy budują szybciej niż nasze miasto... Ale bądźmy dobrej myśli!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może uratują a może nie... Inna sprawa, że jak na basen to ceny były luksusowe ;-)
Poza tym jak to możliwe, że wiele faktur jest niezapłaconych?! Niegospodarność... A co pan Witold Rosset jako dyrektor Aquapark Łódź robił :-]?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.