Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16325 miejsce

Radni Lewicy krytykują projekt łódzkiego budżetu

- Projekt budżetu Łodzi na 2009 r. jest zbyt optymistyczny. W tej wersji nie poprzemy propozycji prezydenta Jerzego Kropiwnickiego – mówią miejscy radni Lewicy.

od lewej: Władysław Skwarka, Grzegorz Matuszak, Dariusz Joński, Iwona Bartosik, Anna Adamska-Makowska / Fot. Ewelina KoperDariusz Joński, Władysław Skwarka, Grzegorz Matuszak, Iwona Bartosik i Anna Adamska-Makowska argumentują, że założenia budżetowe opracowano w sierpniu ubiegłego roku, kiedy jeszcze nikt nie myślał o kryzysie. Już teraz widać, że dwudziestoprocentowy wzrost dochodów nie jest realny.

– W tym roku zmieniły się również stawki podatkowe, co zmniejszy dochody miasta z tego tytułu – podkreśla Dariusz Joński, przewodniczący klubu radnych Lewicy. Radni krytycznie oceniają także częste zmiany terminów i kosztów realizacji zadań zapisanych w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym.

Podczas jutrzejszej sesji budżetowej łódzkiej Rady Miejskiej klub Lewicy zapowiada, iż zaproponuje około dwudziestu zmian w projekcie budżetu, z czego trzy uznaje za priorytetowe. Poprawki dotyczyć będą m.in. oświaty - wyremontowania dziesięciu placówek oświatowych, które od lat nie były modernizowane oraz dwóch domów dziecka, a także wprowadzenia funduszy na zajęcia pozalekcyjne.

Poza tym, radni będą wnioskować o zwiększenie środków na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej – w tym na stypendia i nagrody za osiągnięcia sportowe, ale też na promocję poprzez sport i organizację imprez sportowo-rekreacyjnych.

Inne propozycje to, zdaniem Iwony Bartosik, konieczność przywrócenia planowanych wcześniej w WPI kwot na remont Teatru Muzycznego w Łodzi. Anna Adamska-Makowska proponuje natomiast wprowadzenie szczepionek zapobiegających rakowi szyki macicy dla dwunastolatek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.