Facebook Google+ Twitter

Radni Miedzianej Góry i Złotej niezadowoleni z działań "Ponidzia"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-22 08:05

Radni Miedzianej Góry i Złotej (świętokrzyskie) podczas wspólnej sesji negatywnie zaopiniowali wniosek Międzygminnego Związku "Ponidzie" w sprawie podwyżek cen za dostawę wody.

To kolejny element sporu pomiędzy obiema gminami a Związkiem, który zaopatruje gminy w wodę.
Prezes "Ponidzia" uzasadnia podwyżki zwiększeniem kosztów energii potrzebnej do działania przepompowni.

Zdaniem władz gmin dzieje się tak dlatego, że od kilkunastu lat "Ponidzie" nie inwestowało w infrastrukturę, stąd też jest ona przestarzała i zużywa dużo więcej prądu. Sam prezes Związku "Ponidzie" w sesji nie uczestniczył. Mimo wysłanych zaproszeń także nikt z jego pracowników nie przyjechał na spotkanie.

Radni podczas dyskusji mieli natomiast wiele zastrzeżeń do pracy wojewody świętokrzyskiego i jej służb. Jak mówili ich błędne decyzje doprowadziły do sytuacji, w której Związek "Ponidzie" uważa się za jedynego właściciela gminnych wodociągów. Obecna na spotkaniu rzeczniczka wojewody Agata Wojda tłumaczyła służby wojewody niewiele mogą teraz zrobić. "W tych samych sprawach toczy się postępowanie sądowe i wojewoda ma związane ręce do momentu wydania prawomocnego wyroku sądu" - mówiła.

W sprawie toczy się już kilka spraw sądowych, m.in. w Kielcach, Pińczowie czy Busku Zdroju. Do czasu ich zakończenia wojewoda nie może wydać decyzji o przekazaniu wodociągów gminie.

Michał Michta
http://gminazlota.tbu.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.