Facebook Google+ Twitter

Radni PiS chwalą projekt budżetu dla Łodzi

Zdaniem miejskich radnych Prawa i Sprawiedliwości Sławomira Woracha i Krzysztofa Piątkowskiego projekt budżetu Łodzi na 2009 r. przygotowany przez prezydenta miasta jest budżetem stabilnego wzrostu i wskazuje na szybki rozwój Łodzi.

Jako argument radni podają m.in. planowany wzrost dochodów miasta o 19,9 procent i wydatków inwestycyjnych o 44,3 procent w porównaniu do roku poprzedniego. - Po raz pierwszy poziom wydatków inwestycyjnych wynosi 30,7 procent ogólnej kwoty budżetu. Wysoka jest również nadwyżka operacyjna – 11,42 procent, a niski deficyt – 4,95 procent. Wskaźnik zadłużenia Łodzi jest na bezpiecznym poziomie 34,10 procent. W porównaniu do innych polskich miast jesteśmy w czołówce – uzasadnia Sławomi Worach, przewodniczący klubu radnych PiS, bo np. Kraków Bydgoszcz czy Wrocław balansują wokół dopuszczalnego pułapu 60 procent.

Radni PiS zgłosili jednak kilkadziesiąt poprawek do projektu budżetu, zakładających m.in. 100-procentowy wzrost dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli i wzrost z 4 do 5 mln zł środków na remonty zabytków nie stanowiących własności gminy – w tym na remont kaplicy Scheiblera.

- Zaproponowaliśmy również 100-procentowe – do 20 tysięcy sztuk - zwiększenie liczby darmowych szczepionek przeciw grypie dla osób starszych, przeznaczenie 180 tys. zł na program „Przyjazne podwórko w Śródmieściu” oraz 250 tys. zł na rozpoczęcie inwentaryzacji i przygotowanie koncepcji zagospodarowania obiektów sportowych. Postulowaliśmy także o zwiększenie rezerwy na wydatki majątkowe o 2,5 mln zł, co pozwoli nam na pozyskanie 15 mln zł z Unii Europejskiej - wymienia Krzysztof Piątkowski, wiceprzewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej.

Jak mówią radni PiS, wszystkie ich propozycje prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki zaakceptował i zgłosi w formie autopoprawki do projektu budżetu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.01.2009 10:58

Jakiś przyjaciel coś zmienił w komentarzu Syneloi: &#8211.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.01.2009 10:55

Deficyt – 4,95 procent czyli zapożyczenie narodu polskiego powinno buc powodem do poddania sie do dymisji osób uważających od czasów PRL albo i wcześniej, że będzie w Polsce lepiej gdy będą polacy żyć na kredyt. A ukogo znowu nas zadłużyliście? A czym zapłacimy za te długi? Czy oddacie budynki smaorządu Łodzi lub siedzibę prezydenta obcokrajowców za dług nazywane przez Was deficytem?. A może uchwalicie prawo do eutanazji dla dzieci, które uważacie za zbyt głupie by się uczyć a gdy wyżebrają u Was prawo do eutanazji to spłacać będziecie długi ich nerkami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.