Facebook Google+ Twitter

Radni powinni po sobie posprzątać

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-12-16 07:33

Tysiące plakatów z minionej kampanii wyborczej nadal zaśmieca polskie miasta. Chociaż minął już 30-dniowy termin (licząc od daty wyborów) na uprzątnięcie wyborczych reklam, wiele komitetów nie wywiązało się z ustawowego obowiązku.

fot. Dziennik ŁodzkiCo ciekawe, nie wszyscy wiedzą, gdzie są ich plakaty. – Afisze sami pobieraliśmy z komitetu, później decydowaliśmy, gdzie je powiesić – wyjaśnia Łukasz, student, który brał udział w kampanii wyborczej. Powieszone zgodnie z prawem - na tablicach wyborczych - zdjęli pracownicy magistratu. Wieszane gdzie popadnie - nadal straszą. Komitety wzięły na przeczekanie, licząc, że ich plakaty znikną pod innymi reklamami.

- Uczuliliśmy kandydatów, żeby zdjęli swoje plakaty zaraz po wyborach – mówi Tomasz Kacprzak, radny Platformy Obywatelskiej z Łodzi. – Sam chodziłem i zdzierałem swoje i kolegów – podkreśla. Piotr Misztal, kandydat na prezydenta Łodzi, zapłacił swoim ludziom za powieszenie i zdjęcie plakatów. Niektórzy pieniądze wzięli - plakaty zostawili. Z drzew wzdłuż ul. Szczecińskiej "straszy" niedoszły prezydent.

Od czwartku ściganiem plakatów wyborczych zajęła się straż miejska. - Każdy strażnik na patrolu ma zwracać uwagę na powyborcze śmieci. Właścicielom posesji wydamy nakaz ich usunięcia - zapewnia Radosław Kluska. - Informujemy także wszystkich administratorów o tym, że kosztami usunięcia plakatów można obciążyć komitety wyborcze. Udostępniamy ich adresy.

Nadal mogą wisieć plakaty nawołujące do głosowania na kandydatów na prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego i Krzysztofa Kwiatkowskiego. Termin ich usunięcia upływa 26 grudnia.
(mm)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W Gdyni jest tak samo, choć od wyborów samorządowych minoł już jakiś czas, rzadko, który radny posprzątał po sobie…

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.