Facebook Google+ Twitter

Radni powinni po sobie posprzątać

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-12-16 07:33

Tysiące plakatów z minionej kampanii wyborczej nadal zaśmieca polskie miasta. Chociaż minął już 30-dniowy termin (licząc od daty wyborów) na uprzątnięcie wyborczych reklam, wiele komitetów nie wywiązało się z ustawowego obowiązku.

fot. Dziennik ŁodzkiCo ciekawe, nie wszyscy wiedzą, gdzie są ich plakaty. – Afisze sami pobieraliśmy z komitetu, później decydowaliśmy, gdzie je powiesić – wyjaśnia Łukasz, student, który brał udział w kampanii wyborczej. Powieszone zgodnie z prawem - na tablicach wyborczych - zdjęli pracownicy magistratu. Wieszane gdzie popadnie - nadal straszą. Komitety wzięły na przeczekanie, licząc, że ich plakaty znikną pod innymi reklamami.

- Uczuliliśmy kandydatów, żeby zdjęli swoje plakaty zaraz po wyborach – mówi Tomasz Kacprzak, radny Platformy Obywatelskiej z Łodzi. – Sam chodziłem i zdzierałem swoje i kolegów – podkreśla. Piotr Misztal, kandydat na prezydenta Łodzi, zapłacił swoim ludziom za powieszenie i zdjęcie plakatów. Niektórzy pieniądze wzięli - plakaty zostawili. Z drzew wzdłuż ul. Szczecińskiej "straszy" niedoszły prezydent.

Od czwartku ściganiem plakatów wyborczych zajęła się straż miejska. - Każdy strażnik na patrolu ma zwracać uwagę na powyborcze śmieci. Właścicielom posesji wydamy nakaz ich usunięcia - zapewnia Radosław Kluska. - Informujemy także wszystkich administratorów o tym, że kosztami usunięcia plakatów można obciążyć komitety wyborcze. Udostępniamy ich adresy.

Nadal mogą wisieć plakaty nawołujące do głosowania na kandydatów na prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego i Krzysztofa Kwiatkowskiego. Termin ich usunięcia upływa 26 grudnia.
(mm)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W Gdyni jest tak samo, choć od wyborów samorządowych minoł już jakiś czas, rzadko, który radny posprzątał po sobie…

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.