Facebook Google+ Twitter

Radni przekonują, aby mieszkańcy płacili podatki w Krakowie

Prezydent i radni Krakowa chcą przekonać mieszkańców miasta, że warto płacić podatki w stolicy Małopolski. Jak wyliczyli miejscy urzędnicy, co roku budżet traci w ten sposób 200 milionów złotych.

. / Fot. Dawid SerafinRadni postanowili więc przekonać osoby mieszkające w Krakowie, a zameldowane w innych miastach, że PIT warto rozliczyć w Krakowie. I zorganizowali kampanię "Kraków - tu płacę podatki".

Pomysłodawcą akcji jest Bogusław Kośmider, przewodniczący Rady Miasta Krakowa. - Szacuje się, że w Krakowie mieszka ok. 150 tysięcy osób, które są zameldowane w innym miejscu. Jeżeli te wszystkie osoby zapłaciłyby podatek w Krakowie, do budżetu wpłynęłoby ok. 200 milionów złotych - przekonuje radny Kośmider.

Władze Krakowa idą wzorem urzędników ze stolicy, licząc, że dzięki tej akcji do miejskiego budżetu wpłynie dodatkowe 40 milionów złotych. - W Warszawie w ciągu 2,5 roku akcja przyniosła ponad 150 milionów przychodu do budżetu - mówi Bogusław Kośmider.

Miejscy radni bardzo liczą na powodzenie akcji. Dodatkowe pieniądze w budżecie mogłoby rozwiązać wiele problemów, na które w tym momencie w kasie miejskiej brakuje środków.

Przeczytaj takżeKraków. Protest w obronie oświaty. Czy pani prezydent poda się do dymisji?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.