Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31269 miejsce

Radni Warszawy uchwalili budżet na rok 2010

Dziś Rada Warszawy zaakceptowała budżet na przyszły rok. Stolica wyda 12,5 mld zł, deficyt wyniesie 2,3 mld.

Sesja Rady / Fot. Miasto WarszawaAby uchwalić przyszłoroczny budżet Platformie Obywatelskiej niezbędne było poparcie radnych SLD. Tymczasem radni Sojuszu uzależnili swoje "tak" od uwzględnienia w planie wydatków ich postulatów. Ostatecznie PO uwzględniło poprawki koalicjanta.

SLD chciało, aby w budżecie znalazły się pieniądze na budowę placów zabaw w każdej dzielnicy, program szczepień przeciwko rakowi szyjki macicy, remont szpitala Praskiego i wiele innych inwestycji. Pieniądze (w sumie około 50 mln zł) zostały przesunięte m.in. z wydatków na promocje miasta.

Źródło: Gazeta

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To, czy SLD "kocha" PO i odwrotnie w warszawskim samorządzie może i jest ciekawostką, ale tytuł zapowiada charakterystykę, nawet jeśli krótką, budżetu. A ja się dowiedziałam jedynie, że PO się ugięło i akceptuje budowę placów zabaw (do samej budowy daleko) i kilku pomniejszych zadań. Pomniejszych, bo przy 12,5 mld wydatkach 50 mln to niemal "drobiazg". A ile w ogóle z tych wydatków pochłoną inwestycje? Na przyszłość więc, jeśli chcesz się parać gospodarką samorządów, drobna rada: analizuj dokładnie załączniki nr 3, 3a i 3b do budżetu. To plan inwestycji w różnych wersjach (żeby nie wchodzić w szczegóły). Czytelników, mieszkańców stolicy i nie tylko, może by bardziej zainteresowało, które np. ulice w przyszłym roku zostaną rozkopane itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.