Facebook Google+ Twitter

Radni wzywają do bojkotu chińskich towarów

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-03-27 13:32

Od dziś łodzianie nie powinni kupować chińskich towarów, a kibice najlepiej, żeby zrezygnowali z wyjazdu na olimpiadę do Pekinu. Wczoraj uchwałę z takim apelem przyjęli łódzcy radni. To wyraz protestu przeciwko użyciu przez władze Chin siły wobec demonstrujących Tybetańczyków, których wielu zginęło podczas starć z policją i wojskiem. Swoje stanowisko Rada ma przesłać do ambasady Chin w Warszawie.

Na pomysł "antychińskiej" uchwały wpadł radny PO Marcin Bugajski. / Fot. Express Ilustrowany- Chcemy, aby władze tego kraju wiedziały, że ich postępowanie jest zauważane przez społeczność międzynarodową - mówi Marcin Bugajski, radny PO, pomysłodawca uchwały.

Choć nikt z radnych nie głosował przeciwko (29 osób było za, 9 wstrzymało się od głosu), to zajmowanie się przez łódzką Radę Miejską sprawą Tybetu wywoływało uśmiechy wśród samych radnych.

- Proponuję dodać do uchwały apel, by minister sportu Mirosław Drzewiecki (łódzki poseł PO - przyp. red.) także nie jechał na olimpiadę do Pekinu - mówi Dariusz Joński, radny LiD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Radni zdecydowanie powinni zając się sprawami swojego miasta a nie tracić czas na wzywanie do bojkotu olimpiady w Pekinie. Może zająć się sprawami lokalnymi - to chyba nie powinno ich przerastać, a jak to sobie zorganizują to pomyśleć o łamaniu praw w Polsce a dopiero później wkładać palce w cudze drzwi. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.