Facebook Google+ Twitter

Radny Jacek P. z Samoobrony zatrzymany. Ciąg dalszy "seksafery"

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-02-08 09:26

Już dziś może się wyjaśnić, czy Andrzej Lepper na pewno nie jest ojcem najmłodszej córki Anety Krawczyk. Wicepremier i minister rolnictwa oświadczył, że "już dawno poddał się badaniom DNA", ale nie wie, kiedy będzie znany ich wynik. Łódzka prokuratura podała, że zatrzymany został Jacek P., radny Samoobrony.

Radny Samoobrony został zatrzymany w związku ze śledztwem w sprawie – Nie podam informacji o miejscu i czasie wykonania badań - powtarzał Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Ze źródeł zbliżonych do organów ścigania dowiedzieliśmy się jednak, że wicepremier został wczoraj przebadany w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi. Miał się tam pojawić przed godz. 8, czyli przed oficjalną godziną otwarcia placówki. Według naszych informatorów, Andrzej Lepper wjechał na teren ZMS i zaparkował przed samymi drzwiami.

Prokuratura nie chciała odnosić się do tej wiadomości. - Nie będę wypowiadał się na ten temat - powiedział prokurator Rafał Sławnikowski, naczelnik wydziału V śledczego w łódzkiej Prokuraturze Okręgowej, zajmującego się tzw. seksaferą. Według łódzkiej prokuratury, która zwróciła się do wicepremiera z prośbą o poddanie się badaniu DNA, ma ono służyć weryfikacji wcześniejszych zeznań złożonych przez Anetę Krawczyk w sprawie tzw. seksafery. Dziś po raz kolejny prokuratorzy wezwali na przesłuchanie Anetę Krawczyk.

Jacek P., radny sejmiku województwa łódzkiego z Samoobrony zostal zatrzymany w związku z tym samym śledztwem. Jest podejrzany m.in. o nakłanianie Anety Krawczyk do przerwania ciąży. Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, radnemu i b. asystentowi posła Stanisława Łyżwińskiego przedstawiono zarzuty nakłaniania Anety K. do przerwania ciąży, narażenia jej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Postawiono mu także zarzut usiłowania poplecznictwa.

Śledztwo w sprawie tzw. seksafery wszczęte zostało na początku grudnia po tym, jak Aneta Krawczyk, była radna Samoobrony w łódzkim sejmiku i była dyrektor biura poselskiego Stanisława Łyżwińskiego, ujawniła, że pracę w partii dostała za usługi seksualne świadczone Łyżwińskiemu i Lepperowi. Krawczyk twierdzi też, że ojcem jej najmłodszego dziecka jest Łyżwiński, jednak badania DNA ostatecznie to wykluczyły. Oprócz Stanisława Łyżwińskiego i Jacka Popeckiego, badaniom DNA zostali też poddani były mąż Anety Krawczyk oraz Marek Celner, były radny Samoobrony powiatu tomaszowskiego. Jak się dowiedzieliśmy, co najmniej kilkunastu byłych i obecnych działaczy Samoobrony otrzymało od prokuratorów telefony z pytaniem, czy poddadzą się badaniom DNA. Są wśród nich mężczyźni m.in. z okolic Wielunia, Białej Rawskiej, Opoczna, Skierniewic.

Prawdopodobnie do końca lutego prokuratura skieruje do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Łyżwińskiemu. Dotąd zarzuty w śledztwie przedstawiono jednej osobie. Były działacz Samoobrony z Myślenic Franciszek I. jest podejrzany o poplecznictwo i podżeganie do składania fałszywych zeznań. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

(hod.)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

*Według naszych informatorów, Andrzej Lepper wjechał na teren ZMS i zaparkował przed samymi drzwiami.* - takie szczegóły to już zbytek informacji, niemal plotki. Nie wiem, czemu mają służyć?
*Koniec żenującego "seks skandalu"?* - w tytule; pisownia łączna (p. w tagu *seksafera*)
W tagach nazwiska powinny być zgrupowane (także nazwy geogr. itp.).
Może ktoś ulituje się nad p. Anetką i zadeklaruje, że jest ojcem? Bez badań. Dziecko musi mieć ojca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

*ujawniła, że pracę w partii dostała za usługi seksualne* - od początku istnienia ludzkości, miliardy niewiast w ten sposób załatwiały pracę, mieszkanie (dawniej norę, jaskinię, gniazdo). Zwłaszcza podczas kryzysów i wojen, a teraz z "nadmiernego pożądania dóbr materialnych". Niemal 100% nie napisało o tym i nie napisze z oczywistych powodów. Dopiero od niedawna ludzkość uważa to za nieetyczne, stąd aferki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.