Facebook Google+ Twitter

Radny Jakub Kowalski: gdy sprawa krzyża zostanie rozwiązana, wrócimy do normalnej polityki

O tym, w jakim kierunku zmierza partia Jarosława Kaczyńskiego, czy PiS powróci do władzy i kto odpowiada za sprawę krzyża na Krakowskim Przedmieściu - z Jakubem Kowalskim, radomskim radnym PiS, rozmawiał Przemysław Maksym.

Przemysław Maksym: Jaką partią po ostatnich wyborach jest Prawo i Sprawiedliwość? Norman Davies w wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Newsweek Polska" twierdzi, że PiS jest sektą polityczną mającą swojego guru i poddanych. Zgadza się Pan z tą opinią, bądź co bądź, wybitnego historyka?
 / Fot. arch. pryw. Zgoda przesłana mailemJakub Kowalski: Cóż, nie odmawiam prawa do tej wypowiedzi panu profesorowi. Myślę jednak, że historyk opierał swoje przemyślenia w dużej mierze na obrazie partii kreowanym przez większość mediów, który jest dość zniekształcony. Na przykład obrońców krzyża pod Pałacem Prezydenckim wprost utożsamia się z Prawem i Sprawiedliwością, co jest daleko idącym uproszczeniem. PiS jest partią ludzi o różnych poglądach, a nasza formacja jest ich w stanie połączyć. W ostatnim czasie wyraźnie było widać takich polityków jak np. Paweł Poncyljusz. Sam jestem młody i znam wielu działaczy, którzy mają różne poglądy na różne sprawy. Dla nas wszystkich jest miejsce w partii, bo co do podstawowych kwestii pozostajemy zgodni.

Tylko gdzie jest teraz ten Paweł Poncyljusz, gdzie jest Joanna Kluzik-Rostkowska, gdzie są
ci młodzi, którzy wołali, żeby dać szansę PiS-owi i którzy przyczynili się do wysokiego wyniku Jarosława Kaczyńskiego?

Oni nie zniknęli, są w naszej partii. Dzisiaj w debacie publicznej główny nacisk został położony na sprawę krzyża. Proszę się nie dziwić, że na temat wydarzeń pod pałacem wypowiadają się ludzie z konserwatywnego skrzydła PiS. Mam nadzieję, że kiedy sprawa krzyża zostanie rozwiązana, będziemy mogli wrócić do normalnej polityki i wtedy na pewno znów zobaczymy te twarze partii, które świadczą o jej różnorodności.

Może jest po prostu tak, że uaktywniając to konserwatywne skrzydło PiS-u, partia mobilizuje się przed wyborami samorządowymi?
Z całą pewnością mobilizacja elektoratu każdej partii przed wyborami jest zdecydowanie większa. Zwróćmy też uwagę, że ci, którzy pracowali w czasie kampanii wyborczej, mają teraz czas na zasłużony wypoczynek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 21.08.2010 10:01

Moim zdaniem nie ma w Polsce wyrazistych liderów politycznych, a jeśli już takowi się pojawią - rażą swoją indolencją i brakiem kultury (vide: Andrzej Lepper) lub tak jak Jarosław Kaczyński - żądza władzy zaślepia ich i doprowadza do paraliżu wewnątrz partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Normalnej polityki w Polsce nigdy nie było, więc nie ma do czego wracać... Sprawa krzyża doskonale wpisuje się we wszelkie "normy" polskiej polityki, która tak właśnie, jak wygląda kłótnia o krzyż, wyglądała przez ostatnie 20 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki Przemkowi mogliśmy poznać poglądy szeregowego członka PiS-u - sadzę, że to ciekawe doświadczenie. Cieszy mnie fakt, ze nie widzę u pana Kowalskiego tego zacietrzewienia, jakie obserwujemy u partyjnych kolegów na najwyższym szczeblu. To dobrze rokuje na przyszłość - może jestem naiwna, ale wciąż wierzę, że zmina na górze może uzdrowić tę partię. Oby nastąpiła jak najprędzej, bo wobec braku skutecznej opozycji PO rozleniwia się kompletnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2010 21:21

Już sprostowałem Przemku, pomyliłem osoby. Za wywiad: 4

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2010 21:16

"Stefan Niesiołowski to hipokryta do potęgi entej. To jest człowiek chory na agresję i nienawiść. Jako młody polityk i samorządowiec, życzyłbym sobie żeby ludzie pokroju pana Niesiołowskiego nie byli obecni w polskiej polityce" - podpowiem panu Kowalskiemu, ze medycyna jak do tej pory nie odkryła chorób, jakie "odkrył" rozmówca Przemka.
@ Irku, komentarze piszę po przeczytaniu poszczególnej strony wywiadu, zaraz wystawię ocenę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Paweł Poncyljusz jest członkiem posłem PiS-u, i nawet wypowiedx pana Kaczyńskiego tego nie zmieni:
http://www.sejm.gov.pl/poslowie/kluby/pos_pis.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2010 21:10

Przepraszam za wielką gafę, jak mogłem pomylić Poncyliusza z Migalskim!!!??? Jeszcze raz przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obniżasz ocenę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemek masz ode mnie 6* .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaziu, miejże litość. Poncyliusz członkiem PIS jest od 2001 roku. Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek rezygnował z posłowania do naszego Sejmu. Nie przypominam sobie również aby kandydował do europarlamentu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.