Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27920 miejsce

Radny Leszek Cybulski. Wisienka na samorządowym torcie?

- Nie przeraża mnie samotność w opozycji. Jestem przygotowany na walkę o prawa mieszkańców miasta - mówi Leszek Cybulski, wrocławski radny z ramienia SLD.

 / Fot. Własność Leszek CybulskiPanie Leszku, wprawdzie wykonał Pan tytaniczną pracę, aby wyborcy mogli Pana poznać, ale mimo wszystko, proszę tradycyjnie powiedzieć kilka słów o sobie.
- Jeżeli Pan pozwoli, zanim powiem kilka słów o sobie, chciałbym pogratulować wszystkim kandydatom na radnych oraz prezydenta miasta Wrocławia. Wszyscy wykonali swoje zadanie i wszyscy zasługują na uznanie. Szczególne gratulacje składam radnym nowej kadencji oraz panu Rafałowi Dutkiewiczowi.

Mam 35 lat i jestem absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz ekonomii na Uniwersytecie Opolskim. Ukończyłem także studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa narodowego oraz wyższy kurs obronny na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Od 1997 w SdRP, od 1999 w SLD. Pełniłem funkcję Sekretarza Rady Dolnośląskie, aktualnie jestem przewodniczącym miejskich struktur SLD. Jestem żonaty. Aha, zostałem radnym w nowej kadencji z listy SLD.

Nie ukrywam, ładnie Pan zaczął. Wprowadził Pan taki bon ton, który wymusza na mnie dostosowanie się do konwencji. A miało być ostro.
- Miałem się bać?

Aż tak źle, to może nie, ale chciałem troszkę poszczypać.
- To umówmy się na następny raz. Od wyborów minęło trzy dni, a w zasadzie jeden, gdyż ich wyniki znamy dopiero od kilkunastu godzin. Wprawdzie Wrocławia to nie dotyczy, ale proszę pamiętać, że niektórych kandydatów czeka druga tura. Stąd tez trudno o jakieś dogłębne analizy, wnioski i podsumowania. Na gorąco jednak mogę powiedzieć, że smutkiem mnie napawa samotność w radzie miejskiej. Przyczyn można znaleźć kilka, ale proszę mi pozwolić na uporządkowanie myśli, spokojną ocenę i analizę skutku. Z pewnością, biorąc pod uwagę wynik ogólny, należy być optymistą. Bardziej martwi efekt w postaci zdobytych mandatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Asiu, dziękuję, też mi się marzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.11.2010 18:34

A może ta wisienka będzie czymś najlepszym, świetny artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Alu:) dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wincenty Cybulski
  • Wincenty Cybulski
  • 25.11.2010 13:48

Bardzo dobra wypowiedz.Gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Motywujący doping Dziennikarza w24 :)
Ważniejsze jednak, że wywiad rzeczowym dialogiem - odbiega w formie od modnych ostatnio "przetargów" mocy słowa, w których gubią się sprawy istotne.
Klimat dialogu nie topi wisienki w mdłym kremie tortu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.