Facebook Google+ Twitter

Radny sługą społeczeństwa

Kto i w czyim imieniu działa? Jak wypowiedź radnego pobudziła do działania redaktora miejscowej gazety?

5 lutego 2010 roku w Dzienniku Nowogardzkim została opublikowana wypowiedź nowogardzkiego radnego, Rafała Szpilkowskiego o jednym z tegorocznych przetargów, w którym cena wywoławcza wynosiła 537.887 zł. W wyniku licytacji nieruchomość została sprzedana za cenę 730.000 zł.

wycinek artykułu z DN / Fot. Ryszard Jan ZagórskiRadny podkreślił, że pisze o tym z ogromną satysfakcją, gdyż wcześniej swoim działaniem zapobiegł sprzedaży tego lokalu w drodze bezprzetargowej i dzięki temu gmina wzbogaciła się o dodatkowe 200 000 zł. Radny stwierdza, że na tym nie koniec, bo do sprzedaży jest jeszcze 10 gminnych lokali użytkowych, które zostaną poddane procedurze wyceny i sprzedaży przez licytację. Jak wiadomo, przy sprzedaży przez licytację istnieje prawdopodobieństwo, że uzyskana kwota będzie większa. Tak więc może to jeszcze zwiększyć dochód gminy o następne znaczne kwoty.

Pod artykułem a raczej obok niego, znalazł się komentarz zatytułowany: "Zarabiać, ale na kim i jakim kosztem?" Z tekstu tego komentarza wynika, że redaktor Marcin Nieradka staje po stronie przedsiębiorców - zwłaszcza przedsiębiorców lokalnych. Twierdzi: windowana w przetargach cena może spowodować, że lokalni, gospodarujący u nas od lat przedsiębiorcy poczują się skrzywdzeni. Wyraził nawet nadzieję: Miejmy nadzieję, że przeprowadzając dalsze przetargi gmina pod uwagę nie będzie brać tylko czynników zysku.

Dlaczego ów redaktor zajął takie niezbyt zrozumiałe stanowisko? Czyżby był za rozwiązaniami bardziej przyjaznymi, także dla niego?

Radny jest przedstawicielem wyborców i reprezentuje ich interesy, w najlepszym tego określenia znaczeniu i rozumieniu. W tym przypadku interes powinien być rozumiany jako interes społeczny dotyczący wielu osób - dokładniej, całej społeczności gminy Nowogard.
A może znaczenie i rozumienie określenia "interes społeczny" powinny być inne?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 06.02.2010 22:09

Redaktor powinien być obiektywny, a lokalni chętni, niech zapoznają się z procedurami sprzedaży lokali i gruntów, przez urzędy gminy i miast. Poza tym, jak przykładowo pan X by kupił lokal, to za dwa dni pan Y zarzucał by włodarzom jakieś machlojki. Bo dlaczego, nie on to kupił. Słuszna decyzja z przetargiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jedna jaskółka nie czyni wiosny"(polskie, niemieckie). Istotne jest to że ci radni zaczęli myśleć przed wyborami. Należy podkreślić że bez względu na przynależność do opcji politycznej poparto radnego Rafała Szpilkowskiego 16 głosami przy 2-ch przeciwnych. A to zaczyna być zdrowy objaw w społeczeństwie. Jak mogło być inaczej skoro wielu przejrzało na oczy? Burmistrz powinien być taki co do końca chce być z nami i wspólnie tworzyć a nie zainstalowany "jedną nogą 100 km w innym mieście", nie ma już interesu i serca do tworzenia przyjemnej atmosfery. Istotne jest też to, że ludzie w Nowogardzie zaczynają bardziej interesować się osobami będącymi na "świeczniku" i tak trzymać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

kiedy radny reprezentuje dobro gminy:
podnosząc podatki czy je obniżając
popierając lokalny biznes czy korporacyjny
tworząc partyjne kliki czy wspierając niezależne grupy
takich pytań jest wiele
ja jako radny staram sie myśleć długofalowo bo tanio nie zawsze jest oszczędnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze że macie takich radnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.