Facebook Google+ Twitter

Radny z Działdowa będzie bronił mandatu w Strasburgu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-11 10:31

Trybunał w Strasburgu przyjął skargę byłego radnego Działdowa. Zbigniew Kociela stracił mandat, bo najpierw miejscy prawnicy, później wojewoda, a jeszcze później NSA stwierdzili, że łamie ustawę samorządową, która zakazuje radnym prowadzenia działalności gospodarczej na mieniu gminy.

Zbigniew Kociela wyjaśnia, że grunt, na którym stoi jego sklep dzierżawi nie od gminy, ale od Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej. Jego zdaniem rada, która zdecydowała o odebraniu mu mandatu, postąpiła zbyt pochopnie, a przepisy zostały nadinterpretowane. Dlatego walczy o odzyskanie mandatu i złożył skargę do Trybunału w Strasburgu.

Sprawa odebrania Kocieli mandatu radnego, nie jest oczywista również dla burmistrza Działdowa. Bronisław Mazurkiewicz uważa, że były radny nie gospodaruje na mieniu gminy.

Wątpliwości nie ma natomiast przewodnicząca Rady Miasta Działdowa Teresa Bartkowska, która reprezentuje to samo ugrupowanie, co odwołany Zbigniew Kociela. Jej zdaniem były radny słusznie stracił mandat.

Skarga do Trybunału w Strasburgu, którą skierował Zbigniew Kociela jest precedensem w skali kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.