Facebook Google+ Twitter

Radom: bicie rekordu Guinnessa w grze w szachy

1 czerwca, w południe, na zamkniętej dla ruchu ulicy Narutowicza w Radomiu, rozpocznie się próba bicia rekordu Guinnessa w liczbie osób grających jednocześnie w szachy.

Nie powiodła się próba bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym graniu w szachy przez jak największą liczbę osób. W Radomiu 1 bm. turniej szachowy „Rekord Guinnessa” w szachach rozegrano, ale liczba uczestników była zbyt mała. Przed halą sportową w szachy grało ok. 500 osób. / Fot. PAP/Piotr PolakNa razie tytuł należy do mieszkańców Meksyku. Jesienią ubiegłego roku zagrało tam jednocześnie 14 tysięcy osób. Organizator radomskiej imprezy, szachista Marek Niedźwiecki liczy, że jutro w Radomiu zagra co najmniej 15 tys. osób. – To możliwe, jeśli tylko dopisze nam pogoda – mówi. – Każda para graczy powinna przynieść ze sobą szachownice i komplet bierek szachowych oraz karimatę, materac albo stołeczki do siedzenia.

Żeby wziąć udział w biciu rekordu Guinnessa, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej www.szachy.3sh.pl i przynieść go ze sobą jutro rano na teren imprezy. O 10.30 rozpocznie się rejestracja uczestników (punkty rejestracyjne będą ustawione na Placu Małgorzatki oraz przy ulicach: Kościuszki, Chałubińskiego, ks. Sedlaka i Limanowskiego). Ci, którzy nie mają dostępu do internetu, dostaną formularz na miejscu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.