Facebook Google+ Twitter

Radom. Decyzja o wstrzymaniu przyjęć pacjentów zapadnie w poniedziałek

W poniedziałek rano zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia działalności trzech radomskich szpitali. W niedzielę o północy przestanie w nich pracować 250 lekarzy. Na oddziałach przebywa blisko 1,5 tysiąca pacjentów.

Decyzja o ograniczeniu działalności szpitala na Józefowie była rozważana już w niedzielę, bo lecznica pełniła ostry dyżur. Dyrektor szpitala, Luiza Staszewska złożyła do wojewody stosowny wniosek o zgodę na ograniczenie działalności w formie zaprzestania przyjmowania pacjentów, ale decyzję odłożyła do poniedziałku. - Po analizie zgłoszeń chorych na Szpitalny Oddział Ratunkowy, stwierdziliśmy, że możemy się wstrzymać z tą decyzją - tłumaczy Staszewska.

Do godziny 20, w niedzielę na SOR zgłosiło się ok. 100 osób. 29 z nich zostało przyjętych na oddziały. Zwykle na ostrym dyżurze zgłasza się po pomoc ok. 150-200 chorych. Po wyjściu z oddziałów lekarzy dyżurnych, opiekę nad chorymi przejmą po północy ordynatorzy, którzy nie złożyli wypowiedzeń z pracy.

W szpitalu na Józefowie jest obecnie 530 pacjentów. W szpitalu w Krychnowicach leży 600 osób, a przy ul. Tochtermana – ok. 400. To właśnie szpital przy ul. Tochtermana przejmie w poniedziałek o 8 rano ostry dyżur.

Magdalena Sulich-Kosiec, Nasze Miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.