Facebook Google+ Twitter

Radom inwestuje. Miasto będzie budowało kolejne obwodnice

Dużo buduje się ostatnio w Radomiu, m.in. na ukończeniu są budynki mieszkalne, zakład utylizacji odpadów, a wkrótce ruszy budowa obwodnicy południowej i kolejnego marketu.

Radom inwestuje jak nigdy dotąd. Niedługo ruszy od dawna oczekiwana inwestycja obwodnicy południowej. Będzie budowana także obwodnica zachodnia, ale nie wiadomo jeszcze w jakim terminie. Na ukończeniu jest budowa bloków mieszkalnych na osiedlu "Etiuda" i zakładu utylizacji odpadów, a wkrótce może stanąć kolejny market w mieście, prawdopodobnie firmy "Kaufland". Kilku inwestorów rozpoczęło już wdrażać procedury związane z przygotowaniem pozwoleń budowlanych.

Zapewne jeszcze w bieżącym tygodniu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji (MZDiK) podpisze z wykonawcą umowę na budowę obwodnicy południowej. Jej długość wyniesie łącznie około 13,5 km - informuje gazeta.pl. Początkiem będzie ul. Grzecznarowskiego (na wprost M1), dalej pobiegnie obok końcowego przystanku na Prędocinku, pod torami na Południu, w kierunku Potkanowskiej. Ostatni odcinek, 3,5 km, ma iść przez gminę Kowala i połączy się z drogami krajowymi S-7 i S-12. Obwodnica ma przejąć ruch samochodów ciężarowych z trasy nr 7 (Kraków - Radom - Warszawa) oraz trasy na linii Dorohusk - Lublin - Radom - Piotrków Trybunalski. Koszt inwestycji przekroczy 150 mln zł. Wykonawca, konsorcjum czterech firm: Trakt, Fart, Budromost - Starachowice i Mosty - Łódź, ma przeprowadzić budowę w 32 miesiące, tj. do 31 sierpnia 2014 roku. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana w najbliższy piątek, 20 stycznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.