Facebook Google+ Twitter

Radom - miasto, które chodzi spać o 22.00

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-05-21 11:07

Kiedy wychodzisz na miasto wieczorem i chcesz się rozerwać, spotykasz wielu ludzi po drodze. Miasto tętni życiem równie mocno jak i w dzień - tu jednak jest inaczej...

Radom nocą / Fot. Maciej ŁyżwaRadom to spore miasto ok. 300 tys. mieszkańców. Jest piękne zarówno w dzień jak i nocą. Ma swój charakterystyczny klimat. Niestety, ma też swoje minusy. Jest trochę zaniedbane, ale nie to jest problemem głównym. W naszym mieście życie kulturalne kończy się o godzinie 22. Niezależnie od dnia, o godz. 22 ciężko jest spotkać jakąkolwiek osobę na głównej ulicy miasta czyli ul. Żeromskiego.
Większość miejsc spotkań młodych tzn. bary, kawiarnie, i inne zamykane są o 22. Nie wiem czym jest to spowodowane... Może brakiem klientów, a może mentalnością radomian.
O zdanie zapytałem panią Małgorzatę, barmankę w lokalnej restauracji; "Uważam, że Radom potrzebuje odmłodzenia. Stworzenie wielu miejsc kulturalnych dla młodzieży rozwiązało by problem pustek na ulicach, a godziny zamknięcia restauracji, barów itp. byłyby pewnie przesunięte o kilka godzin, gdy zwiększyła by się liczba klientów".
Fakt, który powinno się poruszyć także to wysoka stopa bezrobocia w okręgu radomskim. Ta sytuacja zmusza młodych do opuszczenia tego miasta w poszukiwaniu lepszej pracy i bardziej godnego życia w innych miastach. Dzisiejszy, wieczorny spacer ulicami Radomia przypomina przechadzkę po mieście wymarłym, niczym po rozpyleniu śmiercionośnego wirusa, jak w filmach science fiction.
Czy sytuacja Radomia się kiedyś zmieni? Miejmy nadzieję, że noc, jak i dzień, będzie też tętniła życiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Daniel
  • Daniel
  • 22.12.2011 12:38

Wcale nie;) bary knajpy pelne ;) nawet w srodku tyg... i zamykaja o 2 w nocy lub roznie ale nie wczesniej;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak jest też w innych miastach średniej wielkości kto pracuje i wstaje o 4 rano to nie będzie się włóczył po mieście nocami ,co innego w piątki i soboty tu powinni się wykazać właściciele lokali rozrywkowych i do nich należy się skierować z tym problemem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.