Facebook Google+ Twitter

Radom: osuwająca się ziemia groziła zawaleniem budynku

Po południu przy karczmie „Kaczorówka” w Radomiu osunęła się ziemia przy wykopie pod rury ciepłownicze. Budynek, w którym znajdowali się goście, w każdej chwili mógł się zawalić. Na szczęście wykop został zasypany.

Wykop przebiega dwa metry od budynku / Fot. Magdalena Sulich-KosiecW lokalu odbywało się przyjęcie z okazji rocznicy pierwsze komunii córki właścicielki karczmy. W środku znajdowało się sześciu dorosłych i troje dzieci. W sąsiedztwie budynku są rozkopy, bo trwa wymiana rur ciepłowniczych. Wykop przebiega niespełna dwa metry od wejścia lokalu.
- Nikt mnie nie uprzedził, że jest jakiekolwiek zagrożenie i może się osunąć ziemia. Teraz wiem, że nieświadomie naraziłam na niebezpieczeństwo swoją rodzinę i pracownika – mówi Monika Kaczor, właścicielka karczmy. - Kilka minut po godzinie 12 wyszłam na zewnątrz i zobaczyłam, że ziemia pęka i zaczyna się osuwać do wykopu. Nie pozwoliłam nikomu wyjść. Wezwaliśmy pomoc.

Osuwająca się ziemia groziła zawaleniem się budynku / Fot. Magdalena Sulich-KosiecStrażnicy miejscy ewakuowali gości. Nikomu nic się nie stało. Strażacy i policjanci zabezpieczyli teren. Na miejsce przyjechał też przedstawiciel inwestora, firmy Radpec. Jego zdaniem na mapach nie ma części karczmy, która została dobudowana trzy lata temu. Właścicielka lokalu twierdzi zaś, że na jej mapie są naniesione zmiany, bo rozbudowywała lokal za zgodą prezydenta Radomia.
- Na razie zasypiemy wykop, a w poniedziałek zapadnie decyzja, czy prace będą prowadzone nadal, czy też na tym odcinku zostaną wstrzymane do wyjaśnienia sprawy – mówi Krzysztof Maroszek, kierownik działu technicznego Radpecu.

Z opinii strażaków wynika, że przyczyną osunięcia się ziemi była sobotnia ulewa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus! To jest to!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.