Facebook Google+ Twitter

Radom: zaginieni 16-latkowie odnalezieni

Po blisko tygodniu policjanci odnaleźli dwóch 16-latków, których zaginięcie rodzice zgłosili 12 lutego. Jak się okazało, chłopcy wybrali się na dwuosobową wyprawę harcerską. Teraz będą się tłumaczyć przed Sądem Rodzinnym dla Nieletnich.

- Przez kilka dni, kiedy byli poszukiwani podpalili siano w stodole na Kapturze, chodzili po Puszczy Kozienickiej, spali po klatkach schodowych – wylicza komisarz Katarzyna Kucharska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Jak dodaje, chłopcy jeździli też pociągami do Warszawy, włamali się do stanicy harcerskiej w Rajcu, a gdy zabrakło im pieniędzy, żebrali na osiedlu Gołębiów, gdzie uzbierali 15 zł.

Obaj 16-latkowie są mieszkańcami Radomia. Popołudniu w czwartek, 12 lutego wyszli z domów i przez tydzień nie nawiązali żadnego kontaktu z rodzinami. W poszukiwania dzieci zaangażowali się policjanci z kilku sekcji. Przy pomocy psów tropiących przeczesywali Puszczę Kozienicką, bo z informacji rodziców wynikało, że chłopcy planowali na tych terenach wyprawę. W mediach lokalnych i ogólnopolskich pojawiały się komunikaty i apele o pomoc w poszukiwaniach. Funkcjonariusze sprawdzali każdy sygnał, wskazujący gdzie zaginieni mogli przebywać.

W środę, 18 lutego policjanci z sekcji patrolowo-interwencyjnej znaleźli chłopców w opuszczonym domu na Janiszewie, gdzie rozpalili ognisko. 16-latkowie zostali przekazani rodzicom. Sprawa zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego dla Nieletnich, gdzie mogą odpowiadać za uszkodzenie mienia, a także ucieczkę, która zaliczana jest do objawów demoralizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.