Facebook Google+ Twitter

Radom: Żałoba po katastrofie lotniczej

Współautorzy: Tomasz Sierpiński

Po tragicznej śmierci dwóch białoruskich pilotów, którzy zginęli w katastrofie samolotu Su-27, prezydent Radomia wprowadził w mieście dwudniową żałobę. Do tragedii doszło podczas niedzielnych pokazów Air Show.

Su-27 białoruskich sił powietrznych runął na ziemię w odległości 100 metrów od zabudowań między Małęczynem a Makowem. Na pokładzie było dwóch pilotów. Organizatorzy pokazów oficjalnie potwierdzili śmierć obu pilotów. Płk Aleksandr Morficki oraz Aleksandr Żurawlewicz prawdopodobnie nie zdążyli się katapultować i zginęli na miejscu.

Samolot brał udział w niedzielnych pokazach lotniczych Air Show Air Show 2009 w Radomiu. W czasie jednego z manewrów Su-27 niebezpiecznie obniżył lot i runął na ziemię. Uderzeniu towarzyszyła potężna eksplozja.

W czasie pokazów na lotnisku w Radomiu było około 100 tys. widzów. Nikomu z nich nic się nie stało. Jako pierwsza o katastrofie poinformowała TVP Info:


Zdaniem ekspertów, cytowanych przez TVN24.pl, prawdopodobną przyczyną katastrofy był błąd pilota. Maszyna leciała za nisko bez włączonych dopalaczy. Samolot stracił prędkość i runął na ziemię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Byłem dziś na miejscu tragedii Samolot SU-27 ominął zabudowania spadając zmienił położenie.... jednym skrzydłem zawadził o ziemie a drugim ściął linie energetyczną napowietrzną 15kV (15.000 V) po czym nastąpił wybuch ....
mogli zginąć porażeni prądem lub pod wpływem wybuchu .... uratowali ludzi i zabudowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • A E
  • 01.09.2009 22:40

"w obliczu tego, że na takim pokazie giną ludzie, piloci, Ty piszesz raczej mija się to z celem"
Chodziło mi akurat o to, że air show miał być rozrywką a zamienił się w tragedię, zarówno jeśli chodzi o pilotów, którzy zginęli jak i widzów, którzy tą śmierć oglądali.

A w obliczu tej tragedii obrażanie ludzi o odmiennych poglądach, którzy nota bene twierdzą, że nie zawsze warto narażać bądź poświęcać ludzkie życie - to jest dopiero niesmaczne, wredne i głupie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Hmm, dziwne rozumowanie - nie lubisz lotnictwa, pewnie lubisz Dodę."
to tylko przykladowe imprezy ktore podalem, czepiasz sie aby tylko cos napisac ?
><> Podsumowując nie lubisz lotnictwa idź do ....... tu kazdy wstawia co lubi><>
czy teraz Malgorzata jest szczesliwsza ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ty wykorzystujesz śmierć lotników, by popisać się swoją wiedzą i móc sprzeczać się z innymi użytkownikami. To dopiero niesmaczne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm, dziwne rozumowanie - nie lubisz lotnictwa, pewnie lubisz Dodę.
Byłam na pokazie lotniczym, ale dużo mniejszym. Chyba jestem zbyt strachliwa, bo nie podobał mi się samolot przelatujący na oko (!!) 2 metry nad moją głową. W trakcie tamtego pokazu lotnicy nie oddalali się od tłumu, więc teraz pewnie cała organizacja takich pokazów wygląda lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie dla wszystkich lotnictwo i to, co z nim związane musi być piękne. Mnie na przykład nie interesuje malarstwo, rzeźba, ale nie apeluje, aby pozamykać wystawy muzea i rożne galerie. Życie byłoby strasznie nudne gdyby wszystkim podobało się to samo. Jechałem 3 godz. na ta imprezę, 10 min. po dotarciu na płytę lotniska SU-27 miał katastrofę wiec zbyt dużo nie obejrzałem poza wystawa statyczna oczywiście, ale nie żałuje doceniam pasje pilotów i obsługi naziemnej i wdzięczny Im jestem, że na takiej imprezie mogę z bliska popatrzeć, co jest radością ich życia. W innych okolicznościach nie miałbym okazji na własne oczy z bliska obejrzeć tych wszystkich samolotów i helikopterów. Podsumowując nie lubisz lotnictwa idź do muzeum albo na koncert Dody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tam widzę sens w takich pokazach. Mam nadzieję kiedyś na takim zawitać. To musi pięknie wyglądać. Nie rozumiem z jakiej racji miano by takich imprez zakazywać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

można, ale czy trzeba?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie. Warto też nie jeździć samochodem, rowerem i generalnie nie wychodzić z domu. Zginąć można we własnym mieszkaniu potykając się o próg.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chodzi o ludzkie życie, warto czasami zrezygnować z organizowania takich imprez.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.