Facebook Google+ Twitter

Radom: Zarzuty dla byłego wiceministra zdrowia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-30 15:54

Prokuratura Okręgowa w Radomiu postawiła 7 zarzutów świętokrzyskiemu posłowi i byłemu wiceministrowi zdrowia - Krzysztofowi G. Dziś prokuratura wysłała do sądu w Skarżysku-Kamiennej akt oskarżenia w tej sprawie. Rzecznik radomskiej prokuratury Małgorzata Chrabąszcz informuje, że cztery z nich dotyczą korupcji, natomiast pozostałe poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

Zdaniem prokuratury były wiceminister zdrowia w rządzie Donalda Tuska przyjmował łapówki od firmy Johnson&Johnson. Śledczy uważają, że chodzi o ponad 22 tys. zł. W zamian miał gwarantować, że szpital w którym pracował, kupi materiały tej firmy. Chodzi o wydarzenia z lat 2001-2003, kiedy Krzysztof G. był zastępcą dyrektora ds. medycznych i ordynatorem oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej. Pieniądze były przekazywane przy pomocy sfałszowanych faktur VAT wystawianych przez właścicielkę i pracowników agencji turystycznej Terra Travel z siedzibą w Skarżysku Kamiennej. Faktury miały potwierdzić wykonanie dla firmy Johnson & Johnson fikcyjnych zjazdów, seminariów i szkoleń dla lekarzy.

Małgorzata Chrabąszcz informuje, że Krzysztof G. nie przyznał się do winy. Prokuratura postawiła zarzuty jeszcze 6 osobom, między innymi właścicielce biura Terra Travel i jej dyrektorowi.
Po tym, kiedy pojawiły się informacje, że wiceminister może być oskarżony o korupcję Krzysztof G. podał się do dymisji.

Szefujący świętokrzyskiej Platformie Obywatelskiej - senator Michał Okła, który był dyrektorem skarżyskiej placówki w czasie, kiedy Krzysztof G. miał przyjmować łapówki nie wierzy w zarzuty prokuratury. Podkreśla, że dobrze zna byłego wiceministra i niemożliwe jest, żeby okazał się nielojalnym pracownikiem. Z niecierpliwością czeka na wyrok sądu i ma nadzieję, że ten oczyści Krzysztofa G. z zarzutów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.