Facebook Google+ Twitter

Radomiu: Pielęgniarki strajkują, Centrum Zdrowia zaczyna kontrole

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-12 16:31

W szpitalu specjalistycznym w Radomiu rozpoczęła się kontrola Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego. Od ośmiu dni trwa tam strajk pielęgniarek.

Dyrektor szpitala Andrzej Pawluczyk mówi, że kontrolerzy sprawdzają czy szpital jest w stanie zapewniać sprawnie opiekę zdrowotną. Dodaje, że niektóre oddziały mogą nie uzyskać pozytywnej opinii. Oznaczałoby to ich zamknięcie i zwolnienia pracowników.

Dyrekcja apeluje do protestujących pielęgniarek o przerwanie lub złagodzenie strajku. W związku z protestem, chorzy z oddziału chirurgii zostali przeniesieni do innej części szpitala.

Anna Trzeszczka ze szpitalnych związków zawodowych mówi jednak, że pielęgniarki nie rezygnują ze strajku. Dodaje, że nie będą ponosić kosztów nieudolnego zarządzania placówką. Na jutro pielęgniarki planują pikietę pod szpitalem. Do Radomia mają przyjechać siostry z innych miast.

Strajkujące domagają się podwyżek po 450 złotych dla każdej. Kierownictwo szpitala twierdzi, że placówki na to nie stać, bo jest zadłużona. Ostatnia propozycja dyrekcji to po około tysiąca złotych jednorazowego dodatku. Oferta jest jednak odrzucana przez związki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.