Facebook Google+ Twitter

Radomscy lekarze przerwali głodówkę

Po sześciu dniach głodówki radomscy lekarze przerwali radykalną formę strajku, która mogła doprowadzić do katastrofy. Podjęli taką decyzję, by ratować szpital przed zamknięciem, a pacjentów przed ewakuacją. Nie kończą jednak strajku

Gdyby lekarze nadal głodowali, jutro rozpoczęłaby się ewakuacja blisko tysiąca pacjentów z obu radomskich szpitali. Kilkadziesiąt osób jest w bardzo ciężkim stanie i nie nadaje się do transportu. Wśród nich jest dwoje wcześniaków. – Ktoś musiał ustąpić. Skoro nie zrobił tego rząd, musieliśmy my. Nie mogliśmy dłużej narażać zdrowia pacjentów. Gdyby głodówka potrwała jeszcze jeden dzień, pacjenci musieliby być ewakuowani – wyjaśnia Piotr Roczniak, szef strajkujących lekarzy.

Teraz strajk będzie przebiegał w innej formie, która nie zagraża bytowi szpitali i życiu pacjentów. Lekarze będą od dzisiaj pracować w trybie ostrego dyżuru.

Medycy nadal walczą o zmiany systemu opieki zdrowotnej, a co za tym idzie o poprawę warunków leczenia pacjentów i wzrost pensji dla pracowników służby zdrowia. Priorytetem jest wprowadzenie na rynek nowych ubezpieczycieli, którzy „rozbiliby” monopol Narodowego Funduszu Zdrowia. Zdaniem lekarzy „wyciek pieniędzy z systemu” zlikwiduje wprowadzenie indywidualnych kart chipowych pacjentów. To one upoważniałaby do bezpłatnego leczenia, a nie jak obecnie – numer Pesel.

Magdalena Sulich-Kosiec, Nasze Miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tylko!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko prywatyzacja

Komentarz został ukrytyrozwiń

No ktoś widzę troszkę realnie podszedł do tematu i jednocześnie poszedł po rozum do głowy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.