Facebook Google+ Twitter

Radomscy lekarze zaczęli głodówkę

Dziś radomscy lekarze, jako pierwsi w kraju, rozpoczęli głodówkę. Dyrektorzy szpitali powiadomili Centrum Zarządzania Kryzysowego o zbliżającej się konieczności zamknięcia placówek. Zaczęli szukać miejsc dla blisko tysiąca pacjentów.

W czwartek, 28 czerwca radomscy lekarze rozpoczęli głodówkę / Fot. Magdalena Sulich-Kosiec- To jest krzyk rozpaczy pracowników szpitala, krzyk rozpaczy w imieniu pacjentów, którzy już za tydzień mogą pozostać bez opieki medycznej – alarmuje Julian Wróbel z Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Ziemi Radomskiej.

Na tak radykalną formę strajku zdecydowali się jak na razie tylko medycy z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Tochtermana oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie. Od rana gromadzą się w szpitalnych świetlicach i zamierzają głodować w miejscu pracy aż do skutku, czyli rozpoczęcia rozmów z rządem.

- My ciągle chcemy rozmawiać, ale władze centralne nas ignorują. Dlatego zdecydowaliśmy się na głodówkę – mówi Julian Wróbel. Dyrekcje szpitali ogłosiły już stan kryzysowy. Muszą znaleźć miejsca dla około tysiąca chorych, którzy leżą obecnie w obu lecznicach.

- Przygotowujemy się do ewakuacji pacjentów do innych szpitali. Nie będziemy przyjmować nawet poszkodowanych z wypadków. Nie możemy ryzykować, że głodujący lekarz zasłabnie podczas operacji – mówi Luiza Staszewska, pełniąca obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie.
W czwartek głodówkę zaczęło kilkudziesięciu radomskich lekarzy. Wciąż dołączają kolejni. Przystąpienie do głodówki deklarują również lekarze z Kozienic. Zamierzają głodować razem z kolegami z Józefowa.

Magdalena Sulich-Kosiec, Nasze Miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.