Facebook Google+ Twitter

Radomsko. Koncert z okazji beatyfikacji Jana Pawła II

Chór Towarzystwa śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki oraz muzycy Filharmonii Częstochowskiej - kwartet smyczkowy NONA, zaszczycili radomszczan swoim występem 1 maja w klasztorze oo. Franciszkanów z okazji beatyfikacji Jana Pawła II.

 / Fot. http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://konskowola.files.wordpress.com/2011/04/jp2-scan-1.png&imgrefurl=http://konskowola.wordpress.com/2011/04/02/2Podczas koncertu wystąpili: Chór Towarzystwa śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki pod dyrekcją Macieja Salskiego, z akompaniamentem Mateusza Dudy oraz muzycy Filharmonii Częstochowskiej - Kwartet smyczkowy NONA w składzie: Oleksander Mazepa - pierwsze skrzypce, Katarzyna Cichońska - drugie skrzypce, Artur Cichoński - altówka, Serhii Rysanow - wiolonczela.

Oleksander Mazepa jest laureatem I nagrody Między narodowego Konkursu Zespołów Kameralnych im. Prokofiewa w 1998 roku oraz II nagrody w konkursie XXI-th Centaury Art w 2001 r. Od 2004 roku jest muzykiem Filharmonii Częstochowskiej. Katarzyna Cichońska ukończyła studia w klasie R. Szredera w Konserwatorium w Maastricht w Holandii. Od 2001 roku jest muzykiem filharmonii Częstochowskiej. Artur Cichoński jest laureatem IV nagrody Konkursu Zespołów Kameralnych we Wrocławiu w 1992, od roku 2000 jest muzykiem Filharmonii Częstochowskiej. Serhii Rysanow jest laureatem I nagrody na Konkursie Muzycznym w Baku w 1987, I nagrody na Konkursie Muzyki Kameralnej w Baku w 1982 r. a w roku 1983 w Jugosławii VI miejsca na Międzynarodowym Konkursie w Belgradzie oraz I nagrody na konkursie im. Gadijbiekova w Armenii w 1985 r.

Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w Radomsku  / Fot. http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.radomsko.franciszkanie.pl/images/w_z_z_2010/moniuszkowcy.jpg&imgrefurl=http://www.radomsko.franciszkaniejest jednym z najdłużej działających amatorskich zespołów muzycznych na terenie województwa łódzkiego. Oficjalnie uznaną datą jest data zarejestrowania jako Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w 1923 r.

Umiłowanie śpiewu i ogromna więź między ludźmi tworzącymi ten ok. 40-osobowy zespół powoduje, że chór ciągle się rozwija i wykazuje bardzo dużą aktywność w działalności na rzecz rozwoju kultury w naszym mieście. Dyrygentem chóru jest Maciej Salski, który jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi, jak również Akademii Muzycznej w Warszawie na kierunku dyrygent chóralny. Pan Maciej Salski jako dyrygent brał udział w kilku projektach muzycznych w ramach sesji Musica Moderna w Lódzkiej Akademii Muzycznej.

Koncert składał się z trzech części, podczas których zaprezentowano następujące
utwory:
Instrumentalne
Antonio Vivaldi: Cztery pory roku - Wiosna, Aleksander Borondi - Kwartet Nr2 D-dur, Franciszek Schubert - Serenada, Samuel Barber - Adagio na smyczki
Chóralne
Henryk Mikołaj Górecki: Zdrowaś bądź Maryja, Siergiej Rachmaninow - Bogorodice Djewo, Józef Świder - Moja piosenka
Chór z towarzystwem kwartetu
Georg Fridrich Händel - Lascia Ch`io pianga, Stanisław Moniuszko - Credo, Gabriel Faure - In Paradisum

Radomszczanie chętnie odpowiedzieli na inicjatywę artystów w ten sposób chcąc uczcić pamięć Jana Pawła II.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.