Facebook Google+ Twitter

Radomsko. Młodzież dla Europy

Nie zwalniają tempa członkowie SKE "Młodzież dla Europy", który działa w ZSG nr 7 w Radomsku. Zgodnie z zapowiedziami klubowicze zachęcali dorosłych obywateli Radomska do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.

"Mamo, tato - Twój głos, to moja przyszłość" / Fot. Kamil Szpotański9. października przeprowadzili na ul. Reymonta w Radomsku happening "Mamo, tato - Twój głos, to moja przyszłość".W trwającej godzinę akcji, młodzież rozdawała ulotki: "Mamo, tato - Twój głos, to moja przyszłość", "Po pierwsze rozsądek, po drugie właściwy wybór", "Zamiast narzekać, zagłosuj!" oraz przeprowadziła ankietę. Okazało się, że 2/3 ankietowanych (przepytano 90 osób) pójdzie na wybory. Jako główny powód wskazali, że "Nowa władza jest szansą na zmiany". Nieco poniżej 1/3 badanych zapowiedziała, że w głosowaniu na pewno udziału nie weźmie, twierdząc, że "nowa władza i tak nic nie zmieni". Osób niezdecydowanych było niewiele.

Młodzież z ZSG nr 7 w Radomsku pytała przechodniów także o sprawy bieżące. Ankietowani twierdzili, że najgorzej przedstawia się sytuacja w oświacie i ochronie środowiska - co 3 ankietowany. Pomoc społeczna i bezpieczeństwo, to z kolei - zdaniem radomszczan - najlepiej prosperujące obszary życia w Polsce.

Dlaczego warto głosować? / Fot. Kamil SzpotańskiKolejnego dnia w budynku szkoły przy ul. 11 listopada 16, odbyła się debata - "Dlaczego warto głosować?", niczym w salach sejmowych. W rolach głównych wystąpili: przedstawiciele Urzędu Miasta Radomska, członkowie "Klubu", zaproszeni nauczyciele i uczniowie. Spotkaniu towarzyszyła ostra wymiana argumentów, trafne wnioski i najważniejszy efekt końcowy - przekonanie młodych mieszkańców Radomska, że warto głosować!

Happening i debata spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Każdy podkreślał wartość takich przedsięwzięć, tym cenniejszych, bo podejmowanych przez młodzież.

Jak mówią członkowie SKE "Młodzież dla Europy" - to dopiero początek! Z takim zapałem i zaangażowaniem z pewnością można "góry przenosić". Ważne - jak sami przyznają - by mieszkańcy Radomska 21. października poszli do urn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.