Facebook Google+ Twitter

Radomsko: nowe skrzyżowanie do poprawki

W 2005 roku zaprojektowano tzw. "małą obwodnicę", która miała odciążyć centrum Radomska od ruchu samochodowego. Dopiero niedawno odkryto, że budowana inwestycja może doprowadzić do licznych wypadków.

Przy obecnym założeniu, auta jadące przez skrzyżowanie od Urzędu Miasta na wprost, będą wręcz wjeżdżały na jadące z naprzeciwka samochody. Tylko wytrawny kierowca zauważy, że nowe skrzyżowanie ma niestandardową budowę, a przez to jest niebezpieczne.

Teraz władze miasta tylko połowicznie zaradziły temu problemowi. Dobudowano półtorametrowy pas jezdni z jednej strony skrzyżowania. W ten sposób zlikwidowano znajdujący się tam dotychczas pas zieleni. Nie ma natomiast możliwości, aby taki sam pas jezdni dobudować po przeciwnej stronie krzyżówki, bowiem właścicielem tego terenu jest spółdzielnia mieszkaniowa, która nie chce oddać go miastu.

Zastanawiający jest fakt, że przez cztery lata nikt nie zauważył nieprawidłowości. Dopiero, gdy mieszkańcy zainteresowali się tą sprawą, zainterweniowano. Nawet drogowcy nie widzieli nic niepokojącego w tym, że krawężniki nowej ulicy nie pokrywają się z tą, która istniała dotychczas.

Aby lepiej ukazać problem, sporządziłem prowizoryczną mapkę. Z perspektywy przechodnia nie widać tych nieprawidłowości.
Mapka skrzyżowania ulicy Wyszyńskiego i Tysiąclecia / Fot. Paweł Dudek
kolor brązowy - te ulice istniały już wcześniej
kolor czarny - tę ulicę wybudowano od podstaw
kolor czerwony - ten pas, o szerokości półtora metra przy skrzyżowaniu, dobudowano pod presją mieszkańców, którzy zauważyli, że nowa ulica nie pokrywa się ze starą
kolor żółty - ten pas na pewno nie powstanie, gdyż właściciel terenu nie odda go miastu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.04.2009 18:08

Dwie rzeczy są nieskończone wszechświat i głupota ludzka z tym że co do tego pierwszego nie ma pewności.

Tak na zdrowy rozum przez ilu ludzi przeszła dokumentacja tej modernizacji ? 20-30 ? i żaden debil tego nie zauważył ? nie sądzę po prostu wszyscy po kolei dostali odpowiednią dolę za to by nie zauważyć ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.