Facebook Google+ Twitter

Radomsko opanowane przez serduszka

W walentynki, na wszelkiego rodzaju słupach ogłoszeniowych w Radomsku pojawiły się tajemnicze plakaty z serduszkami w kształcie liczby "13".

Słup ogłoszeniowy przy ul. Krakowskiej / Fot. Paweł DudekDlaczego tajemnicze? Ponieważ w przeciwieństwie do wszelkiego typu ogłoszeń wywieszanych w miejscach publicznych, plakaty te nie zawierały żadnych konkretnych informacji mówiących o szczegółach wydarzenia bądź reklamy jakiegoś produktu. Na plakatach znajdowała się tylko liczba "13" w kształcie serca oraz podpis "Trzynastacy". Ze względu na serduszko, domyśliłem się od razu, że akcja ta jest związana z walentynkami. Plakaty były wydrukowane na szarym papierze, więc tym bardziej wzbudziło to moje zainteresowanie.

Zagadka rozwiązała się podczas popołudniowego spaceru. Wówczas zauważyłem osoby w mundurach harcerskich, rozklejające te plakaty.
Słup ogłoszeniowy przy kościele pw. św. Lamberta / Fot. Paweł Dudek
- Dzięki rozklejaniu plakatów chcemy przypomnieć, że dziś są walentynki. Ludzie często uważają to święto za komercyjny wymysł, ale my chcemy pokazać, że naprawdę chodzi tylko o to cudowne uczucie, które można okazać drugiej osobie. Akcję tę przeprowadza 13 Radomszczańska Drużyna Wędrowników "Czarna Trzynastka" - powiedziała mi 17-letnia Katarzyna Hofman, pełniąca funkcję drużynowej "Czarnej Trzynastki". Wówczas zrozumiałem skąd się wzięła akurat taka liczba oraz podpis na plakacie.

- Na plakatach umieściliśmy tylko serduszko. Mieszkańcy Radomska, gdy będą widzieli plakat, od razu skojarzą go z walentynkami. Nie trzeba dodawać nic więcej - uzupełniła wypowiedź Kasi harcerka Ola Bilicz.

Plakaty zostały rozwieszone na słupach i tablicach ogłoszeniowych miasta. Już w piątek znalazły się także w większości szkół oraz w wielu sklepach i urzędach. Harcerze podkreślają, że mimo stosunkowo enigmatycznej formy akcji, właściciele sklepów oraz dyrekcja szkół nie sprzeciwiały się wywieszeniu tychże plakatów.
Słup ogłoszeniowy na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Reymonta. A co / Fot. Paweł Dudek
Harcerze sami przygotowali plakaty. Najpierw wydrukowali je na czarno-biało a następnie malowali czerwoną farbą część serca. Razem plakatów było ponad 300. Akcja ta jest też formą promocji drużyny w lokalnym środowisku.

13 Radomszczańska Drużyna Wędrowników skupia kilkanaście osób w wieku 16-21 lat. Drużyna często podejmuje własne inicjatywy w lokalnym środowisku. W latach 2002-2007 była Drużyną Sztandarową Hufca ZHP Radomsko. Obecnie drużynową jest dh. Katarzyna Hofman.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

+ !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa akcja. Gratulacje że wytropiłeś, o co w tym wszystkim chodziło :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

i duzy + za materiał :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Power 13:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna akcja - brawo dla harcerzy!
I plus dla ciebie za ciekawy artykuł i rozwiązanie zagadki tajemniczych plakatów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.