Facebook Google+ Twitter

Radomsko: Przedwyborcze remonty?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-08-02 04:19

W Radomsku przed wyborami samorządowymi życie tętni jakby szybciej. Zanosi się na szereg remontów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wydatki mogą pochłonąć nawet ponad pół miliona złotych.

Nie ma w Radomsku (woj. łódzkie) sezonu ogórkowego dla urzędników. Urząd Miasta ustawił w centrum miasta słupy przeznaczone do wywieszania reklam. Miasto zapłaciło za osiem słupów... 15 tys. zł.
Przeciwnicy pomysłu uważają, że słupy zostały celowo ustawione pod kątem zbliżających się wyborów samorządowych. To jednak dopiero przedsmak całej listy wydatków, które zaplanowano.

Zwykła fontanna w parku nie wystarczy. Będzie inna, warta 100 tysięcy / fot. Tomasz PiekarskiW Parku Świętojańskim wyremontowane zostaną alejki, zaś na placu 3 Maja ciągi piesze i nawierzchnie utwardzone. Na przetarg na wykonanie obu robót wpłynęła tylko jedna oferta, firmy Rad-Bud, która wyremontuje wspomniane miejsca za prawie 400 tys. zł. Wykonawcy mają czas na wykonanie zlecenia do 20 listopada.

Warto dodać, że w ubiegłym roku firma Rad-Bud wymieniła w parku nawierzchnię części alejek za ok. 200 tys. zł.  

Tymczasem radomszczanie poczekają na  fontannę w Parku Świętojańskim, na którą radni i urzędnicy przeznaczyli 100 tys. zł. Przetarg nieograniczony na wykonanie fontanny unieważniono, ponieważ w postępowaniu nie złożono żadnej oferty nie podlegającej odrzuceniu.

Pomnik świętego Nepomucena regularnie jest niszczony. Jednak na monitoring w mieście nie ma pieniędzy / fot. Tomasz Piekarski W kolejce na remont czeka jeszcze zdewastowany murek przy Miejskim Domu Kultury w Radomsku , za który podatnicy zapłacą prawdopodobnie także 100 tys.

W budżecie miasta brakuje jednak pieniędzy na monitoring, który mógłby zapobiec ciągłym dewastacjom w centrum. W Parku Świętojańskim już kilkakrotnie zdewastowano pomnik świętego Nepomucena – urwano głowę i kawałek krzyża. W Sylwestra zgwałcono tam niepełnosprawnego chłopca...

 


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Na przetarg na wykonanie obu robót wpłynęła tylko jedna oferta, firmy Rad-Bud, która wyremontuje wspomniane miejsca za prawie 400 tys. zł. Wykonawcy mają czas na wykonanie zlecenia do 20 listopada.

Warto dodać, że w ubiegłym roku firma Rad-Bud wymieniła w parku nawierzchnię części alejek za ok. 200 tys. zł. "

---------------- Mi to pachnie korupcją. Za utwardzenie alejek (pewnie jakimś tanim i nietrwałym bublem) oraz pograbienie (wyremontowanie alejek) 400 tys. zł?. Sprawa dla CBA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.