Facebook Google+ Twitter

Radomsko. Społeczeństwo obywatelskie w oku kamery

Zajęcia z filmowcami, ciekawe kursy e-learningowe, kampania społeczna na wybrany temat i jej efekt końcowy, czyli reportaż lub film dokumentalny stworzony wg własnego scenariusza... To tylko niektóre z działań zaplanowanych w ramach ogólnopolskiego projektu przez młodzież ze Szkolnego Klubu Europejskiego.

Warsztaty na Wyspie Wolin. / Fot. Tomasz MazurO projekcie słów kilka

Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu aktywności społecznej wśród uczniów i nauczycieli, pogłębieniu wiedzy z zakresu praw człowieka i społeczeństwa obywatelskiego. W projekcie uczestniczy osiem szkół z całej Polski, wśród nich Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 7 w Radomsku. Projekt, który trwa od września 2009 r. a zakończy się w kwietniu 2010 r., realizują członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego "Młodzież dla Europy".

Warsztaty na Wyspie Wolin

Zajęcia z zakresu praw człowieka z przedstawicielami Amnesty International. / Fot. Tomasz MazurW październiku 2009 r. młodzież (po pięciu liderów z każdej szkoły) uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych na Wyspie Wolin przez Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła. Przez pierwsze trzy dni uczniowie przeszli szkolenie z członkami Amnesty International. Tematem zajęć były zagadnienia praw człowieka, antydyskryminacji, stereotypów. Młodzież brała udział w warsztatach genderowych, a także sama prowadziła zajęcia. Jak mówi jedna z uczestniczek, Justyna Krawczyk: -Podczas warsztatów wiele się nauczyłam. Nabytą wiedzę mam zamiar przekazać młodzieży, która niestety musiała pozostać w szkole. Mam nadzieję, że takich wyjazdów będzie więcej. Było naprawdę super!

Kolejne dni, to prawdziwa uczta dla kinomaniaków. Wielogodzinne zajęcia z kamerą, montaż, zaznajomienie się od podszewki z zasadami prowadzenia kampanii społecznej i wreszcie stworzenie własnego filmu przez każdą grupę. Wieczorami młodzież oglądała i analizowała amatorskie filmy krótkometrażowe. Tak podsumowuje wyjazd Klaudia Antczak: -Poznałam bardzo wielu ciekawych ludzi, z którymi wspaniale się pracowało podczas tworzenia i montażu filmu. Dzięki zajęciom z Amnesty International nauczyłam się patrzeć na świat z nieco innej perspektywy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To prawda, że w przypadku prześladowania przez internet oprawca czuje się bardziej swobodnie, niestety. W środowisku szkolnym częściej zdarzają się przypadki wzajemnego nękania młodzieży poprzez obraźliwe sms-y, szczególnie na etapie gimnazjum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.