Facebook Google+ Twitter

Radomsko. Startuje kamapania "Przerywamy milczenie"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-09 10:18

Na 25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet. Z tej okazji w Radomsku (woj. łódzkie) przeprowadzona zostanie I Radomszczańska Kampania Przeciwdziałania Przemocy „Przerywamy milczenie”.

Plakat promujący I Radomszczańską Kampanię Przeciwdziałania Przemocy / Fot. materiały prasowe organizatorówKampania Przeciwdziałania Przemocy „Przerywamy milczenie” ma na celu uwrażliwienie mieszkańców Radomska na problem przemocy i zachęcenie ich do podejmowania działań, reagowania w przypadkach występowania przemocy. - Chcemy uświadomić, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka. Kampania to także wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet, wzmacnianie solidarności kobiet - mówi Elżbieta Chybalska z Zespołu Przeciwdziałania Przemocy, przy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. - Kampania jest planowana jako wydarzenie cykliczne - dodaje.

W programie Kampanii przewidziano konferencję pod hasłem „Przerywamy milczenie", która odbędzie się w Miejskim Domu Kultury, 24 listopada od godz. 12. Prelegentami będą: Ewelina Bazyluk - koordynator Ogólnopolskiego Porozumienia Osób, Instytucji i Organizacji Pomagających Ofiarom Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia, nadkom. Krzysztof Michalski - Komendant Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, Andrzej Barszcz –Dyrektor MOPS w Radomsku, Damian Noremberg – Pełnomocnik ds. Uzależnień, Przewodniczący Zespołów Interdyscyplinarnych.

Natomiast 25 listopada o godz 14.00 organizatorzy przewidzieli happening w centrum Radomska. - Będziemy rozdawać ulotki. Mieszkańcy Radomska otrzymają ulotki informacyjne, symbolu kampanii - Białej Wstążki - opowiada Sławomir Kotlicki szef MKRPA. Natomiast o godz. 17. w Miejskim Domu Kultury odbędzie się Forum Środowisk Kobiecych. Jego celem będzie wymiana doświadczeń i dyskusja na temat praw kobiet. Spotkanie to będzie stanowić bodziec do aktywniejszych działań na poziomie lokalnym - zaprasza Sławomir Kotlicki. Podczas Forum prezentowane będą prace wykonane w ramach zajęć plastycznych przez przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 5 oraz dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych: "Moja rodzina- nasze dzieci uczą się od nas".

Kontakt z organizatorami: 508 058 033 lub www.profilaktyka.radomsko.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo cenna inicjatywa, mam nadzieję, że będzie kontynuowana w następnych latach! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.