Facebook Google+ Twitter

Radomsko. Zwycięska kampania

Ogromny sukces odniosła młodzież ze Szkolnego Klubu Europejskiego "Młodzież dla Europy", który działa w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Radomsku. Przeprowadzona przez uczniów kampania społeczna okazała się najlepszą w całym kraju.

Finałowa gala w kinoteatrze "Rialto" w Katowicach. / Fot. Tomasz Mazur15 maja odbyła się w Katowicach w kinoteatrze "Rialto" oficjalna gala filmowa podsumowująca dwa ogólnopolskie projekty realizowane przez Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła: "Społeczeństwo obywatelskie w oku kamery" i "Społeczeństwo obywatelskie w obiektywie". W obu projektach uczestniczyło ponad trzydzieści szkół z całej Polski. Od września 2009 roku młodzież miała za zadanie m.in. przeprowadzić w lokalnym środowisku kampanię społeczną na wybrany temat oraz stworzyć reportaż.

Młodzież z Radomska w ramach projektu "Społeczeństwo obywatelskie w oku kamery" wybrała cyberprzemoc. W trakcie kilku miesięcy intensywnych działań zorganizowała m.in.: warsztaty dla uczniów, nauczycieli i rodziców z zakresu cyberprzemocy i praw człowieka, szkolną debatę, happening z okazji "dnia bezpiecznego internetu", liczne konkursy. Dodatkowo radomszczanie mogli uczestniczyć w kursach e-learningowych, gdzie poznawali od podszewki metody tworzenia kampanii społecznych, filmów dokumentalnych i reportaży. Uwieńczeniem działań uczniów Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomsku był reportaż pt." Dniem i nocą walcz z cybeprzemocą", który spotkał się z bardzo pozytywnymi opiniami w środowisku lokalnym. Patronat honorowy nad kampanią społeczną objęła Prezydent Miasta Radomska Pani Anna Milczanowska, zaś patronat medialny: Tygodnik Po Prostu Informacje oraz Polskie Radio Łódź.

Wszystkie powyższe działania zostały dostrzeżone przez organizatorów gali - Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła. Młodzież z Radomska zwyciężyła w konkursie, zdobywając główną nagrodę - 3 ty. zł. W tym samym projekcie wyróżnienia uzyskali m.in. uczniowie z Łukowa, Węgorzyna. Tematyka innych kampanii społecznych toczyła się wokół tematów: prześladowania zwierząt, uchodźców w Łukowie oraz lokalnych tradycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.