Facebook Google+ Twitter

Radomszczanie wciąż czekają na rondo

W Radomsku, przy skrzyżowaniu ulic Przedborskiej, Stodolnej i Bugaj budowane jest rondo. Kolejny zapowiadany termin oddania go do użytku nie został dotrzymany.

Rondo na skrzyżowaniu ulic Przedborskiej, Stodolnej i Bugaj / Fot. Paweł DudekPoczątkowo Urząd Miasta Radomska zapowiadał, że rondo zostanie oddane do użytku 6 listopada. Ze względu trwające jeszcze prace budowlane termin ten przesunięto na 20 listopada. Okazało się jednak, że również nowa data otwarcia jest zbyt wczesna, gdyż trwają jeszcze prace porządkowe. Przeciągały się także Fragment ronda z widokiem na Zespół Szkół Ekonomicznych / Fot. Paweł Dudekprocedury odbioru technicznego.

Urząd Miasta Radomska, wydając 20 listopada kolejny komunikat poinformował, że nowym końcowym terminem zakończenia inwestycji będzie 28 listopada. Termin ten wydaje się całkiem realny, ponieważ przez rondo można już przejść pieszo, chodnikami. Jezdnia wygląda już także na gotową. Pozostaje procedura zatwierdzania technicznego. Prezentowane fotografie pokazują rondo w dniu 21 listopada.

Widok na zablokowaną ulicę Przedborską / Fot. Paweł DudekPowstające rondo budzi kontrowersje nie tylko ze względu na przedłużające się terminy oddania go do użytku. Mieszkańcy zastanawiają się również nad nadaniem temu obiektowi imienia bądź nazwy. Wśród propozycji jest m.in. "Stodoła" - ze względu na to, że na przylegającej do niego ulicy Stodolnej znajduje się pasaż handlowy o tej nazwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.