Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16671 miejsce

Radość kolędowania w Ciechocinku

Współautorzy: Magdalena Wróbel

10 grudnia w Ciechocinku odbył się koncert kolęd i pastorałek "Grajmy Panu". Organizatorem jest fundacja Pro Omnibus. Kolędy wykonywali młodzi, niepełnosprawni, podopieczni fundacji.

Artyści na scenie / Fot. M. WróbelCiechociński dzień był wczoraj bardzo pochmurny i deszczowy, więc nie spodziewałyśmy się, że Teatr Letni, w którym koncert kolęd się odbywał, będzie wypełniony po brzegi. Ogromnym zaskoczeniem był fakt, że miejsc wolnych pozostało niewiele. Więcej, z każdą minutą ich ubywało.

Koncert rozpoczął się punktualnie o 16. Otworzył go prezes fundacji Mirosław Satora, który powitał gości.
Wśród nich byli: ks. Prałat Grzegorz Karolak (proboszcz parafii ciechocińskiej), burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz, Przewodniczący Rady Miasta Ciechocinka Jerzy Sobierajski, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Torunia Andrzej Jasiński.

Młodzi artyści wykonali przepiękne polskie kolędy i pastorałki, ale w ich repertuarze nie zabrakło zagranicznych utworów. Artyści zaśpiewali utwory z ogromną radością, było widać że to co robią sprawia im ogromną radość i gdy pojawia się muzyka, ich problemy nie mają znaczenia.Natalia Smogulecka "Pójdźmy wszyscy do stajenki" / Fot. M. Wróbel

Każde wykonanie kończyło się burzą oklasków i łzami szczerego wzruszenia... Pani siedząca za nami powiedziała- To nic, że oni nie są gwiazdami, pierwszy raz w życiu uczestniczę w tak pięknym koncercie. Ktoś obok dodał - Te dzieciaki wygrały... Wierzą w siebie i w ludzi. One chociaż nie będzie im łatwo sobie już poradzą.

 / Fot. M. WróbelZgromadzeni wysłuchali 21 kolęd, do których zagrała Orkiestra Kameralna, pod dyrekcją Marka Czekały oraz Piotr Salaber. Kolędy dalekie były od klasycznego wykonania. Pan Marek nie tylko dyrygował, ale też starał się pomagać wykonawcom w trudnych momentach, a publiczność zachęcał do wspólnego śpiewania i klaskania.Ewa Lewandowska / Fot. M. Wróbel

Słów uznania publika nie szczędziła zespołowi wokalnemu PARTITA(w składzie : Ludmiła Zamojska, Bronisław Kornaus, Andrzej Frajndt).

Koncert zakończyła owacja na stojąco dla wykonawców oraz dla wszystkich, którzy wspierają i działają w fundacji PRO OMNIBUS i przy organizacji Festiwalu Młodzieży Niepełnosprawnej.

Prezes fundacji zakończył koncert prośbą o trzymanie kciuków za kolejne koncerty oraz złożył życzenia świąteczne dla wszystkich obecnych.

Koncert swoim Honorowym Patronatem obcięła Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska.

Najbliższe koncerty :
- 11.12 wtorek, godz. 18 - Koncert w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W.Lutosławskiego w Warszawie, pod Honorowym Patronatem Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej
- 12.12 środa Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu w WarszawieWybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ duży plus :)
tylko trzeba poprawić daty (czyta się to bardziej jak godzina) i do poprawki tag -młodzież niepełnosprawna.
pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle (+) za zainteresowanie sprawami regionu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.