Facebook Google+ Twitter

Radość przez łzy

Muzyka Ciszy - to ona pomaga nam w refleksji. Zwłaszcza w takie trudne dni... Ona- nie rozwrzeszczane "hity z satelity"...

Kiedy zdarza się jakaś tragedia; kiedy giną ludzie, a w kraju ogłasza się żałobę narodową, wtedy polskie media zmieniają swoje oblicze. Rozwrzeszczany zabawową muzyką RMF Maxxx koi smutek melodiami U2; RMF FM jakby wraca do swojej świetności sprzed lat.

  W takie dni jak te oprócz refleksji nad kruchością i marnością życia ludzkiego przychodzą także refleksje nad naszymi mediami: Czy tylko w takie dni możemy raczyć swoje zmysły porcją przyjemnej, łagodnej muzyki? Czy potrzeba takich ludzkich cierpień, żeby rozbawieni prezenterzy, zachęcający nas do wysyłania SMSów z pozdrowieniami pod numer 7*** i serwujący ciekawostki z portali internetowych, wreszcie powiedzieli coś od siebie „drżącym głosem, niekłamanym”?

  Nie chcę, by odebrano moje słowa jako radość z żałoby. Ale cieszę się, że w piątek, w Trójce będzie Muzyka Ciszy. Cieszę się, że nie będzie POPLISTY w RMF FM. To jest radość przez łzy, ale radość, że muzyczne wytchnienie w radiu pozwoli nam zebrać myśli i zastanowić się nad życiem. Bo takie dni refleksji są potrzebne. Tylko jak „zafundować” sobie taką chwilę, kiedy wokół szum, gwar?

  Nawet „Fakt” jest dzisiaj inny niż zwykle. Szkoda, że tylko w takie smutne dni...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziwię się, że pod tym artykułem nie ma żadnych komentarzy, ponieważ jest naprawdę poruszający. Tylko nie chodzi mi o takie dogłebne poruszenie, tylko takie ludzkie, normalne, prawdziwe. Prawda jest taka, że telewizja i radio przedstawia życie jako intensywne, energiczne, rozkrzyczane, głośne hałasliwe.... a gdzie chwila na spokój, ciszę, zadumę...? Wielki plusik!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.