Facebook Google+ Twitter

Radość tworzenia, czy radosna tworczość?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-08-24 17:36

Portale internetowe umożliwiające zaistnienie talentom pisarskim cieszą się dużą popularnością. Wśród zamieszczanych tekstów jest wiele perełek, ale nie brakuje również "radosnej twórczości".

Właściciele portali dziennikarstwa obywatelskiego dbają o zasady regulujące ich funkcjonowanie. Reguły gry są jasne i czytelne. Instrumenty funkcjonujące na portalu umożliwiają kontakt z redakcją, pozwalają na wymianę zdań i wyjaśnianie spraw trudnych i kontrowersyjnych.

Atrakcyjność Wiadomości24.pl podnosi kilka ciekawych elementów: opinie zarejestrowanych autorów o jakości zamieszczanych materiałów w postaci przydzielanych gwiazdek, możliwość dodawania komentarzy, zapraszanie znajomych oraz funkcja "ulubione" i "subskrypcje".
Ciekawie zaprojektowana strona główna również pozwala czytelnikom znaleźć atrakcyjny i popularny materiał i dotrzeć do interesujących autorów.

Przypuszczalnie większość autorów zamieszczających tu swoje materiały robi to z przyjemności tworzenia i pisania, z chęci zainteresowania czytelników swoimi przemyśleniami, informacjami i ciekawymi fotoreportażami z różnych miejsc i imprez. Nie brakuje jednak materiałów kontrowersyjnych, często raczej niepotrzebnych. Można przypuszczać, że ich autorzy celowo je "wypuszczają", by podnieść poczytność swoich artykułów i zyskać popularność lub wywołać skandal. Owa radosna twórczość nie sprzyja dobremu imieniu portalu ale też niezbyt pochlebnie świadczy o jej autorze. Wiele problemów poruszanych publicznie na łamach W24 można by rozwiązać na drodze wewnętrznej korespondencji z redakcją. Epatowanie nimi autorów i czytelników Wiadomości24.pl jest niesmaczne i czasami bywa wręcz żenujące.

Jest wielu autorów W24 piszących świetne teksty odpowiadające przygotowaniu zawodowemu. Inni piszą wybierając tematy z kręgu swoich zainteresowań. Duża grupa dziennikarzy obywatelskich to fotoreporterzy zamieszczający niezwykle ciekawe spostrzeżenia i galerie zdjęć z interesujących miejsc. Niezwykle interesująco wyglądają prezentacje swoich małych ojczyzn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.08.2010 09:25

Panie Rajmundzie, pisanie przychodzi mi z łatwością, ale po przeczytaniu już opublikowanych tekstów rzadko kiedy jestem z nich zadowolony. Cieszą mnie i inspirują do dalszej pracy nad sobą i swoim warsztatem uwagi rzeczowe i merytoryczne. Dziennikarstwem "zaraziłem się" kilka tygodni temu. Jestem więc dopiero przedszkolakiem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziennikarstwa trzeba się uczyć całe życie, ale tak naprawdę trzeba mieć je w sobie. Ja uprawiam już ponad pół wieku i nadaal się go uczę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.08.2010 16:21

Cieszy mnie Pana opinia Kamilu. Między innymi dlatego tu jestem, jest to naprawdę przyjazny portal dla dziennikarstwa obywatelskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak jak pan napisał świetne jest to, że autorzy przedstawiają swoje małe ojczyzny. Dzięki temu można się wiele dowiedzieć o nieznanych dotąd zakątkach Polski. W innych portalach nie ma na to tyle miejsca. Wiadomo, że w tych największych i z zasady profesjonalnych góruję informacja. A na stronie W24 można wybrać taki gatunek, jaki się lubi, zarówno do czytania, jak i pisania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.08.2010 08:32

Nie napisałem tego tekstu, aby mi schlebiano, ale za dobre słowo dziękuję :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Celne spostrzeżenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo rzeczowy tekst, popieram myśl autora. *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, chyba tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.