Facebook Google+ Twitter

Radosław Sikorski chce reaktywować Wyścig Pokoju

Czy ktoś pamięta jeszcze Wyścig Pokoju? W 2007 r. nie wytrzymał próby czasu. Radosław Sikorski wpadł na pomysł zorganizowania nowej wersji Wyścigu Pokoju. Jego trasa wiodłaby przez Polskę, Czechy, Słowację i Węgry. Zwycięzca miałby otrzymać nagrodę w wysokości 100 tys. euro. To dużo więcej niż w zawodowym Tour de Pologne.

 / Fot. Harald Weber/wikimedia/CC-BY-3.0Minister Sikorski uzgodnił już swój pomysł z ministrami spraw zagranicznych, podczas swojej podróży po państwach Grupy Wyszehradzkiej. Teraz muszą go zatwierdzić ministrowie sportu. Wyścig nosiłby nazwę Wyszehradzkiego Wyścigu Kolarskiego, a jego trasa prowadziłaby przez Polskę, Czechy, Słowację i Węgry. Mieliby w nim startować zarówno kolarze zawodowi jak i amatorzy. Sikorski proponuje dla zwycięzcy nagrodę w wysokości 100 tys. euro. To cztery razy więcej niż w Tour de Pologne, gdzie nagrodą jest Fiat Freemont o wartości nieco powyżej 100 tys. zł.

W Polskim Radiu Sikorski powiedział: "Sto tysięcy euro. Myślę, że za taką sumę warto popedałować. Wczoraj podpisałem pismo do minister Joanny Muchy. Mam nadzieję, że ministrowie sportu sprawią, aby słowo stało się teraz ciałem".

Pomysł szefa naszej dyplomacji spodobał się wiceminister sportu Krystynie Sobierajskiej. Stwierdziła ona, że idea Sikorskiego jeszcze bardziej spopularyzuje kolarstwo. Dodała też, że jest to dziedzina sportu, która wzorowo promuje nasz kraj, a nowy wyścig mógłby w tym przypadku służyć promocji państw Grupy Wyszehradzkiej.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 13.07.2012 17:54

nie da sie reaktywować Wielkiego Wyścigu Pokoju ani tamtej wspaniałej atmosfery to są zdarzenia niepowtarzalne jak i tamtej piłki gorskiego i wiele innych!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
januszpalacz
 • januszpalacz
 • 13.07.2012 12:52

POwinien reaktywować PZPR i do niej wstąpić - zuch chłopak.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
 • edwin
 • 13.07.2012 08:16

Rozpacz mnie ogarnia jak się dowiaduję, czym to duże, opóźnione w rozwoju chłopaczysko się zajmuje ????!!! Raz powinien zapłacić i zrealizować wyłącznie na swój koszt któryś z kretyńskich pomysłów. Np utrzymywać ośmioosobową rodzinę arabów których przywlókł z Egiptu. Dlaczego ma to robić społeczeństwo ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
alfons
 • alfons
 • 13.07.2012 05:59

Raczej Wyscig Pokoju moherow.A ze sa tylko nasi to naszych.Przez cztery panstwa.Bedziemy w ten sposob propagowac nasze idee .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kiler
 • Kiler
 • 12.07.2012 21:16

Gdyby to był wyścig do piekła; tej durnej obłąkanej formacji PO - to temu pomysłowi bym przyklasnął!

A więc ??......

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
 • wincenty
 • 12.07.2012 20:46

Na starcie zobaczymy Shura Krolaka Amplera Szurkowskiego Langa Sajdchuzina Szozde Smolika Contador Federer Amstrong i inni

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.