Facebook Google+ Twitter

Radosław Sikorski: MSZ ma bardzo mały budżet

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-30 16:28

Radosław Sikorski mówiąc o oszczędnościach resortu spraw zagranicznych przyznał, że jego ministerstwo ma bardzo mały budżet. W jego opinii polska dyplomacja jest - w porównaniu chociażby z hiszpańską - bardzo biedna. Świadczą o tym liczby - podkreślił Sikorski.

Minister spraw zagranicznych przyznał, że mimo braków finansowych w jego resorcie - jest świadom problemów finansowych skarbu państwa. W związku z tym już w zeszłym roku dokonano cięć etatowych o około 10 procent. MSZ zamknęło 19 placówek na świecie.

Sikorski zapowiedział również dalszą likwidację etatów ministerialnych, oraz sprzedaż części majątku resortu. W obliczu cięć zlikwidowana zostanie polska placówka w Ułan Bator. Radosław Sikorski zapowiedział również, że zmniejszony zostanie fundusz reprezentacyjny.

Radosław Sikorski podkreślił, że problemy finansowe jego resortu są spowodowane specyficzną sytuacją powiązaną ze światowymi rynkami finansowymi. Międzynarodowa działalność ministerstwa wymusza przeliczenia budżetu złotówkowego na waluty innych państw. W związku ze słabnącym złotym ministerstwo również poniosło straty - przyznał Sikorski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.