Facebook Google+ Twitter

Radosław Sikorski o proteście polskiej ambasady w Moskwie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-23 22:21

Polska ambasada w Moskwie wystosowała protest w sprawie filmu, który w niedzielę wieczorem wyemitowała rosyjska telewizja państwowa.

W materiale obarczono Polskę współodpowiedzialnością za niemiecką i sowiecką agresję we wrześniu 1939 roku. Film zarzuca Polsce próbę utworzenia przymierza z hitlerowskimi Niemcami i Japonią przeciwko ZSRR.

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski zapowiedział, że oświadczenie polskiej placówki w Moskwie jest jedynym krokiem dyplomatycznym w tej sprawie. Zawarte w filmie tezy Sikorski nazwał "absurdalnymi".

Radosław Sikorski ironizował, że są ludzie, którzy wierzą, że ziemia jest płaska i tacy, którzy mogą wierzyć, że to Polska wywołała II wojnę światową. Sikorski dodał, że reakcja polskiej ambasady jest wystarczająca. "Chyba nikogo w Polsce nie trzeba przekonywać do śmieszności tych tez" - wyjaśnił.

Polska ambasada w Moskwie oczekuje, iż zapowiedziany materiał z okazji 70. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej będzie oparty na wynikach badań historycznych i nie będzie obrażał uczuć polskiego narodu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.