Facebook Google+ Twitter

Radosław Sikorski planuje odwiedzić Moskwę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-30 12:20

Sprawy dotyczące bezpieczeństwa energetycznego i tarczy antyrakietowej mają być poruszone w trakcie wizyty ministra Radosława Sikorskiego w Rosji. Szef polskiego MSZ odwiedzi Moskwę w dniach 5-6 maja.

Rzecznik rosyjskiego MSZ Andriej Niestierenko powiedział, że sprawa bezpieczeństwa międzynarodowego będzie omawiana w świetle rosyjskiej inicjatywy. Dodał, że stronie polskiej zostanie obszernie przedstawione stanowisko Rosji, uznającej - jak to ujął - za niedopuszczalne próby wciągania Gruzji i Ukrainy do NATO, i planów rozmieszczenia elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce.

Andriej Niestierenko powiedział, że Rosja wychodzi z założenia, iż problemy historyczne „nie powinny rzutować na teraźniejszość i przyszłość" stosunków dwustronnych , a tym bardziej ich obciążać".
Rzecznik wyraził też nadzieję, że podczas zbliżających się obchodów w Polsce 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej wkład Rosji będzie prezentowany godnie i współmiernie do jej roli w zwycięstwie nad faszyzmem.

Niestierenko zauważył, że Polska jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych Rosji w Europie Wschodniej. W roku ubiegłym dwustronna wymiana handlowa wyniosła ponad 27 miliardów dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.