Facebook Google+ Twitter

Radosław Sikorski prezentuje swoją książkę o Afganistanie

Od jutra w księgarniach można kupić książkę Radosława Sikorskiego “Prochy świętych. Afganistan czas wojny”. Na razie będzie dostępna tylko w Empikach, w pozostałych księgarniach pojawi sie dopiero 14 maja.
“Prochy świętych. Afganistan czas wojny” to Afganistan widziany oczami Radosława Sikorskiego. W swojej książce opisuje afgańską kulturę i religię, opowiada historię tego kraju. W książce znajdziemy ponad pięćdziesiąt zdjęć zrobionych przez Sikorskiego, m.in. zdjęcie wypróżnione przez World Press Photo.

– Parę egzemplarzy już wcześniej wysłałem polskim żołnierzom stacjonującym w Afganistanie i spotkałem się z przychylną reakcją – mówi Radosław Sikorski.

Radosław Sikorski od 31 października 2005 do 7 lutego 2007 był ministrem obrony narodowej. Pracował też jako dziennikarz, był korespondentem prasy brytyjskiej. W latach 1986-1989 pisał relacje z Afganistanu, Angoli i Jugosławii dla brytyjskich The Spectator i The Observer. Jako warszawski korespondent na początku lat 90. pracował dla brytyjskiego Sunday Telegraph. World Press Photo w 1988 roku przyznał mu pierwszą nagrodę w kategorii zdjęć reporterskich za zdjęcie rodziny afgańskiej zabitej w bombardowaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.05.2007 14:35

Nie "Proch święty", a "Prochy świętych".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.