Facebook Google+ Twitter

Radosław Sikorski przebywa z trzydniową wizytą w Londynie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-22 12:43

Już wczoraj minister spraw zagranicznych spotkał się z szefem brytyjskiego MSZ. Jest to już druga w ciągu ostatniego roku wizyta ministra Sikorskiego w Londynie.

Rozmowa z Davidem Milibandem dotyczyła sytuacji w Afganistanie, Strefie Gazy oraz unijnej polityki zagranicznej i sporu Rosja-Ukraina o tranzyt gazu. Komunikat Foreign Office podkreśla bliską współpracę polsko-brytyjską w wielu dziedzinach, szczególnie wojskowej, ale nie wspomina ani o stosunkach z Rosją i konflikcie w Gruzji, ani o tematyce atlantyckiej. Jest ona niewątpliwie przedmiotem dzisiejszych rozmów ministra Sikorskiego, który spotyka się z grupą parlamentarno-ekspercką Atlantic Partnership.

Wieczorem Sikorski weźmie udział w publicznej debacie na temat ONZ. Debata ma podobny format co tradycyjne brytyjskie debaty uniwersyteckie. Polski minister wystąpi w trzyosobowym gronie zwolenników tezy, iż ONZ przestała spełniać swoją rolę i powinna zostać zastąpiona przez inną organizacją międzynarodową. Debata zostanie nagrana przez BBC i wyemitowana w lutym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.