Facebook Google+ Twitter

Radosław Sikorski rozmawiał z Siergiejem Ławrowem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-06 09:36

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski rozmawiał w Moskwie z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. Jak zapowiadano, jednym z tematów miały być przygotowania do planowanej wizyty premiera Władimira Putina w Polsce 1 września tego roku, w 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Radosław Sikorski będzie teraz przewodniczył wraz z Siergiejem Ławrowem posiedzeniu międzyresortowego komitetu ds. strategii współpracy rosyjsko-polskiej. Komitet z udziałem kilkunastu wiceministrów zbierze się po raz pierwszy od grudnia 2004 roku. W rozmowach pojawią się zagadnienia ekonomiczne, infrastrukturalne, ale także dotyczące ochrony środowiska, wymiany kulturalnej, naukowej czy wymiany młodzieży.

Wizyta Radosława Sikorskiego w Moskwie rozpoczęła się wczoraj wieczorem. Minister wziął udział w przyjęciu z okazji święta 3 Maja w polskiej ambasadzie.

Według strony polskiej, wymiar symboliczny ma mieć złożenie wieńców przez Sikorskiego na Pokłonnej Górze oraz w Butowie w hołdzie ofiarom II wojny światowej, ale także systemu komunistycznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.